DOLAR 28,9919 % 0.23
EURO 31,2252 % -0.16
STERLIN 36,3918 % -0.22
FRANG 32,9603 % -0.25
ALTIN 1.866,62 % -1,07
BITCOIN 1.281.753 -0.87

10 Kasım Mesajları

Yayınlanma Tarihi : Google News
10 Kasım Mesajları

Sivas’ın atanmış ve seçilmişlerinden, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediye intikalinin 78’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladılar.

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin:

“Vefatının 78. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.”

 

CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız:

“Cumhuriyetimiz’in kurucusu, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78. yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyorum.”

Sivas Valisi Davut Gül;
“Milli birlik ve bütünlüğümüzün tehlikede olduğu bir dönemde, milletine duyduğu sevgiyle hareket eden Atatürk, milletinden aldığı güven ve güçle vatan müdafaasına önderlik etmiştir. Onun öncülüğünde temelleri Sivas’ta atılan Cumhuriyet rejimine geçilmiş ve akabinde hayata geçirilen reformlar ile de Türk Milleti hakkı olan aydınlık yarınlara kavuşmuştur. Demokratik, hür ve modern Türkiye’nin temellerini atan Atatürk, ülkemizde büyük bir dönüşüm ve büyüme süreci başlatmıştır. Ülkemizin bugün geldiği noktayı, Cumhuriyetimizin sağlam temellerine ve Atatürk’ün Türkiye için çizdiği vizyona borçluyuz. Bundan sonra milletçe üzerimize düşen en önemli görev, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın, anlamanın ve sonsuza dek yaşatmanın en güzel yolu budur.”
Vali Gül, şöyle devam etti:
“Atatürk’ün düşüncelerindeki derinliği anlayan, bunu hayatına yansıtan, aklın ve bilimin yolunda ilerleyen, okuyan, araştıran, sorgulayan ve milli değerlerine sahip çıkan kuşaklar, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar var olmasının en büyük güvencesi olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 78’inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın;
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve 15 Temmuz şehitleri ile bu aziz topraklar uğruna şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.”
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal;
“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yılında birkez daha sevgi ve minnetle anıyoruz
Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider, eşiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve ülkemiz için savaşan bütün kahramanlarımızı birkez daha sevgi, saygı ve şükranla anıyorum.”

 

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat Toraman:

“Rahmetli Erbakan Hocamızında dediği gibi, bence de “Ey Aziz Atatürk, Bu Millet Yaptıklarınızı Asla Unutmayacak”
Allah Rahmet Eylesin…”

Sivas Ziraat Odası Başkanı Çetindağ;
“Osmanlı devletinin 4 bir yanı düşman tarafından işgal edilmiş ve halk umutsuzluğa düşmek üzereyken Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk, gerek Trablusgarp’ta gerek Çanakkale’de gerekse Kurtuluş Savaşında büyük kahramanlık göstermiştir.” Dedi.
Çetindağ açıklamasında şunları kaydetti; “Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasıyla birlikte milli üretim modelinin benimseyen Atatürk, çiftçilerimiz için söylediği ’Köylü milletin efendisidir’ sözü toprağa ve çiftçimize verdiği değeri göstermektedir.
“Milli ekonominin temeli tarımdır” diyen Atatürk, ” Bir defa, memlekette topraksız çiftçi bırakılmamalıdır. Bundan daha önemli olanı ise bir çiftçi ailesini geçindirebilen toprağın hiçbir sebep ve suretle bölünemez bir nitelikte olması, büyük çiftçi ve çiftlik sahiplerinin işletebilecekleri arazi genişliği, arazinin bulunduğu memleket bölgelerinin nüfus yoğunluğuna ve toprağın verim derecesine göre sınırlandırılması lazımdır ” diyerek toprağın ne şekilde işletilmesi gerektiğine dikkat çekmiştir.
Tüm çiftçilerimiz adına Türkiye’nin temellerini atan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yılında rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

Gün İtibariyle Sürekli Güncellenecektir…


YORUM YAP