DOLAR 32,2076 % 0
EURO 35,0317 % 0.02
STERLIN 40,9694 % 0.13
FRANG 35,4007 % -0.02
ALTIN 2.516,72 % 0,64
BITCOIN 68.901,88 3.977

İHH’nın Sivas’ta ki zorlu eğitimi nefesleri kesti

Yayınlanma Tarihi : Google News
İHH’nın Sivas’ta ki zorlu eğitimi nefesleri kesti

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 8 farklı şehirden 55 kişilik gönüllü arama kurtarma ekipleri, Sivas’ta zorlu bir eğitime tabi tutuldu. Teorik eğitimlerin yanı sıra 3 gün süren zorlu saha eğitimleri nefes kesti.

İHH’nın Sivas’ta ki zorlu eğitimi nefesleri kesti

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakıf öncülüğünde gönüllüler, zorlu eğitimlerden geçerek afetlerde arama kurtarma ekipleriyle omuz omuza görev yapmaya hazır hale geliyor.

İHH Afet Akademisi Sistemine katılanlar arasından 8 ilden 55 gönüllü, afet sonrası sahadaki çalışmalara destek vermek amacıyla Sivas’ta 3 gün süren arama kurtarma eğitimlerinden geçti.

Gönüllülerin eğitimlerini tamamladıktan sonra sahada arama kurtarma ekiplerine katkıda bulunması amaçlanıyor.

İHH Arama Kurtarma Başkanı Necati Gümüş, akademi olarak kendi eğitim modüllerini oluşturduklarını belirterek, “Aralarında Sivas’ın da bulunduğu Samsun, Tokat, Çorum, Yozgat, Erzincan, Erzurum ve Trabzon ekipleriyle Kentsel Arama Kurtarma Eğitimini tamamladık.

Maalesef son yıllarda hem ülkemiz hemse tüm dünyada birçok afet yaşadık. Eğitim ve tatbikatlarla afetlerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerimizi alıyor ve ekiplerimizi afetlere hazır hale getiriyoruz ”dedi.

İHH Arama Kurtarma Başkanı Necati Gümüş, İHH Sivas İl Başkanı Efe Zileli, 3 gün süren teorik ve saha eğitimlerinde kendilerine destek veren AFAD İl Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Sıcak Çermik Yetkilileri, İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi ve Sivas Valiliği’ne teşekkür ettiler.

Şeref Gülmez / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP