Bakan Ziya Selçuk bu konuda "yüz yüze eğitime izin verilmeyecek"Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

27 Ocak 2021 - 06:59

Bakan Ziya Selçuk bu konuda “yüz yüze eğitime izin verilmeyeceğini” duyurdu

Son Güncelleme :

18 Ağustos 2020 - 18:20


Bakan Ziya Selçuk bu konuda “yüz yüze eğitime izin verilmeyeceğini” duyurdu

Okullar açıldı mı açılacak mı derken her gün yeni açıklamalarla hayal kırıklıkları yaşamaya devam ediyoruz. Geçen yıl yüz yüze verimli bir eğitim gerçekleştiremeyen öğrenciler bu yılda benzer sıkınlarla karşılaşacağa benziyor. Bir çok veli artık öğrencisini okula gönderip hem eğitimini almasını hemde artık biraz kafasını dinlemek istiyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda 8 ve 12’nci sınıflar hariç, destekleme ve yetiştirme kursları adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyeceğini duyurdu.

Bakan Ziya Selçuk bu konuda “yüz yüze eğitime izin verilmeyeceğini” duyurdu

Okulların açılma tarihiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamanın ardından, okullarda yüz yüze destek kursu verileceğiyle ilgili iddialar ortaya atıldı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bazı okullarda destekleme kursu verileceği iddialarına yaptığı açıklama ile netlik getirdi.

Selçuk, bakanlığın yeni eğitim öğretim yılına ilişkin yayınladığı takvimi hatırlattı.

31 Ağustos’tan itibaren sadece 8 ve 12’nci sınıflar için yüz yüze destek kursu verileceğini söyleyen Bakan Selçuk, “Devlet ve özel okullarda 8 ve 12’nci sınıflar hariç, destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyecek.” dedi.

YAPTIRIM UYGULANACAK

Selçuk, özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç yüz yüze destekleme ve yetiştirme kursu verilmesi halinde yaptırım uygulanacağına da dikkat çekti.

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.