Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“17 İlçe Belediyesini de Kazanmak İstiyoruz”

“17 İlçe Belediyesini de Kazanmak İstiyoruz”
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
05 Kasım 2018 - 15:55

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “31 Mart 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerle ilgili sahada çalışmaların yürütüldüğünü, adaylarla ilgili anket çalışması yapıldığını belirterek, “Sivas’ta merkez belediye dâhil 16 ilçenin de Belediyenin yönetimini almak istiyoruz. Bunun içinde var gücümüzle çalışacağız. Adayların açıklanması için de Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi bir çalışma yapmasını bekliyoruz” dedi.

“Merkez Dâhil 16 İlçenin de Belediyenin Yönetimini Almak İstiyoruz”

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere tüm kadroları ile birlikte hazır olduklarını söyledi.

Geçen hafta AK Parti Genel Merkezinde seçimle ilgili toplantı gerçekleştirildiğini aktaran Ekinci, “Toplantıda seçim çalışmaları, sandık görevlileri ve yapılacak olan çalışmalar konuşuldu. Yerel seçim öncesinde neler yapılacağı görüşüldü. Sivas’ta sahaya inip yerel seçim çalışmalarını başlatacağız. 30 Mart yerel seçimlerde hedeflediğimiz oyu alacağız” dedi.

Sivas’ın ilçelerinde, köylerinde ve beldelerinde seçim çalışmalarının yürütüleceğinin altını çizen Ekinci, “AK Parti istişareye açık bir parti. AK Parti olarak anketlere de oldukça önem veriyoruz. Adaylık süreci henüz başlamadı. Yüksek Seçim Kurulunun resmi bir çalışması olacak. Yüksek Seçim Kurulu henüz bir takvim hazırlamadı. Süreç ne zaman başlayacak, istifalarla ilgili süreç ve son başvuru tarihi henüz belirlenmedi. Partimizde şuanda saha çalışmalarımız devam ediyor. Mevcut Belediye Başkanları ile ilgili halka sorular soruluyor. Çatkapı ziyaretler yapılarak kamuoyundan birinin Belediye Başkanı olup olmaması noktasında vatandaşlarla görüşülüyor. Anket firmaları anket çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar tamamlandığında Genel Merkezimizle istişare edeceğiz. Aday olanlar en kısa sürede açıklanacaktır. Şuanda tüm Türkiye Belediye Başkanı adaylığına ilişkin çalışmalar sürüyor. Taleplerin fazla olacağını biliyoruz. Süreç devam ediyor şuanda netleşen bir aday yok. Kasım sonuna doğru adaylar açıklanır diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızda çalışmalara başkanlık ediyor. Hedefimiz tüm il ve ilçelerdeki belediyeleri almak. Tüm illerde, ilçelerde ve beldelerde adaylarımızı çıkaracağız. Önümüzdeki yerel seçimde herkes kendi adaylarını gösterecek. Genel seçimlerde Sivas’ta oy oranımız düştü. Ancak yine Ak Parti en yakın partinin 3 katı kadar oy aldı. Biz kendi işimize bakacağız. Daha fazla çalışacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Daha önceden AK Partiye oy verip de kırılan kişilerle görüşmeler sağlayacağız. Sivas’ta alabildiğimiz oyun en fazlasını alacağız. 16 ilçe ve Merkez Belediye de dahil 17 Belediyeyi de almak adına var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı. (Memleket)

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]