DOLAR 32,9360 % 0.11
EURO 35,4069 % 0.1
STERLIN 41,8497 % 0.15
FRANG 36,9052 % 0.16
ALTIN 2.462,60 % -0,28
BITCOIN 61.028,84 -2.079

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek Ramazan Ayını Tebrik Etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek Ramazan Ayını Tebrik Etti

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’in Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınladı…

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek Ramazan Ayını Tebrik Etti

Şimşek yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri olan Ramazan; manevi duyguların en üst düzeye ulaştığı ve insanlar arasında kardeşliği pekiştiren, dargınlıkların unutulduğu kutsal bir aydır.

İçerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini barındıran, rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi Ramazan ayı, dinimizce taşıdığı önemin yanı sıra, sosyal hayatımızda da yardımlaşma ve dayanışmanın daha da yoğunlaştığı kutlu bir zamandır. Gönül dünyamızda millî ve manevi duyguların ziyadesiyle tezahür ettiği, dostluk ve kardeşlik duygularının, cömertliğin zirveye ulaştığı oruç ayı Ramazan; zekât ve sadaka gibi her türlü geçici dünya nimetini ebedi ahiret kazancına dönüştürdüğümüz huzur ayı olarak bilinmektedir.

Hiç şüphesiz paylaşmak, paylaşarak sevinçleri çoğaltmak, Ramazan ayının manevî atmosferi içerisinde yapılan yardımları da bereketlendirmektedir.
Ramazan ayının ruhu ile kardeşlik duygularını asırlar boyunca en iyi şekilde yaşamış, insani hasletlerimizi, kadim değerlerimizi nesilden nesile aktarmış bir milletin mensupları olarak, bu mübarek ayda bizlere düşen görev yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en ulvi şekilde yaşayıp yaşatmaktır. “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine karşı bu ay daha duyarlı olmalı, dertli olana derman, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız.

İnsanlarımızın yaralarını sarmak; zengin fakir, genç yaşlı demeden aynı sofra etrafında oturmak, milletimizin birliğini daha da güçlendirecektir. Bizler Ramazan’ın anlam ve önemini iyi kavrayarak, bu ayın güzelliklerini hayatımızın her anına yayabilmeli, manevi iklimine uygun şekilde daha çok yardımlaşma ve dayanışma ruhu içinde olmalı, gelenek, görenek ve bizi biz yapan değerlerimizi büyük bir özen ve hassasiyetle her daim yaşatabilmeliyiz.

Kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlendiği Ramazan’da toplumun değişik kesimlerine dokunmalı, ulaşılmadık ihtiyaç sahibi, başı okşanmadık yetim ve öksüz bırakmamalı hasta ve yaşlılarımıza bu ay boyunca özel hürmet ve hassasiyet göstermeli, sofralarına misafir olup şenlendirmeli ve onları da sofralarımızda misafir etmeliyiz.

‘Merhaba ey rahmet ayı Ramazan’ diyerek karşıladığımız bu müstesna günlerin milletçe tek yürek olup birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’ tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sağlık ve mutluluk içinde nice Ramazanlara kavuşmak temennisiyle Başta siz Sivaslı Hemşehrilerim olmak üzere, Aziz Milletimizin ve bütün İslam Âleminin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP