hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,6328 % % 0.04
EURO 19,4069 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.051,97 % % 0,37
ÇEYREK A. 1.719,98 % % 0,38
BITCOIN 316.372 % 1.163
SON DAKİKA
Google News

Sivas’ın Yıldız’ı Karla Buluştu

Son Güncelleme :

19 Kasım 2018 - 12:25

Sivas’ın Yıldız’ı Karla Buluştu

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinde bulunduğu dönemde ilimize kazandırılan ve Türkiye’nin en iyi 5 kayak merkezi arasında yerini almayı hedefleyen Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi mevsimin ilk kar yağışının ardından beyaza büründü.

Sivas’ın Yıldız’ı Yıldız Dağı Karla Buluştu

Sıcaklığın sıfırın altında ölçüldüğü kayak merkezinde yöre halkı ve kayak severler karın yağmaya başlamasını sevinçle karşıladı. Kar yağışının etkisini devam ettirmesi halinde kısa sürede kayak sezonunun başlaması bekleniyor. Diğer yandan kar yağışının istenen seviyede olmaması durumunda ise sıcaklığın eksi değerlerde olduğu günlerde suni karlama sisteminin devreye girmesiyle birlikte, pistler kayak yapılacak duruma kavuşturulacak. Çevre illerle beraber bölgede yaklaşık 4,5 milyon kayak severe hizmet vermeyi hedefleyen Yıldız Dağı Kayak Merkezi, ülkemizdeki en iyi 5 kayak merkezi arasında yerini almak için gayret gösterirken, bu hedef doğrultusunda yapılan tanıtım faaliyetleri olumlu neticeler verirken kayak severler ise sezonun açılmasını dört gözle bekliyor.

TÜRKİYE`NİN 3. KAYAK SİMÜLASYON MERKEZİ, SİVAS`TA YAPILIYOR

Diğer yandan Türkiye’de sadece Ankara ve İstanbul’da bulunan kayak simülasyon merkezlerinin üçüncüsü Sivas’ta yapılıyor.Sivas Devlet Tiyatroları binası arkasına yapılan ve 770 metrekare taban oturumlu tek katlı mimariye sahip kayak simülasyon merkezi, 161 metrekare simülatör yerleşim alanı ve buna ilave olarak toplam 155 metrekare izleme ve dinlenme alanlarına sahip olacak. Merkezde, 200 metrekare kafeterya, 45 metrekare fuaye alanı, 37 metrekare teknik idari ofis ve toplamda 95 metrekare alana sahip soyunma odaları, depolar ile kayak kiralama odası bulunacak. Ayrıca kayak simülasyon merkezi çevre peyzaj projesi içerisinde 44 araçlık açık otopark, kamelya, oturma bankları ve yürüyüş yolları olacak. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin şehrimize kazandırılmasının ardından, gerek Sivas’ta gerek çevre illerde yaşayan vatandaşlara kayak kültürünü aşılamak, kayak sporunun sevilmesini ve öğrenilmesini sağlamak amacıyla kurulacak merkezin önemli bir misyonu üstlenmesi bekleniyor. (Memleket)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol