DOLAR 27,3669 % 1.71
EURO 29,0543 % 2.06
STERLIN 33,5668 % 1.1
FRANG 29,8954 % 2.34
ALTIN 1.641,58 % 1,25
BITCOIN 748.017 3.398

Sivas’ın Yıldız’ı Karla Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ın Yıldız’ı Karla Buluştu

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinde bulunduğu dönemde ilimize kazandırılan ve Türkiye’nin en iyi 5 kayak merkezi arasında yerini almayı hedefleyen Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi mevsimin ilk kar yağışının ardından beyaza büründü.

Sivas’ın Yıldız’ı Yıldız Dağı Karla Buluştu

Sıcaklığın sıfırın altında ölçüldüğü kayak merkezinde yöre halkı ve kayak severler karın yağmaya başlamasını sevinçle karşıladı. Kar yağışının etkisini devam ettirmesi halinde kısa sürede kayak sezonunun başlaması bekleniyor. Diğer yandan kar yağışının istenen seviyede olmaması durumunda ise sıcaklığın eksi değerlerde olduğu günlerde suni karlama sisteminin devreye girmesiyle birlikte, pistler kayak yapılacak duruma kavuşturulacak. Çevre illerle beraber bölgede yaklaşık 4,5 milyon kayak severe hizmet vermeyi hedefleyen Yıldız Dağı Kayak Merkezi, ülkemizdeki en iyi 5 kayak merkezi arasında yerini almak için gayret gösterirken, bu hedef doğrultusunda yapılan tanıtım faaliyetleri olumlu neticeler verirken kayak severler ise sezonun açılmasını dört gözle bekliyor.

TÜRKİYE`NİN 3. KAYAK SİMÜLASYON MERKEZİ, SİVAS`TA YAPILIYOR

Diğer yandan Türkiye’de sadece Ankara ve İstanbul’da bulunan kayak simülasyon merkezlerinin üçüncüsü Sivas’ta yapılıyor.Sivas Devlet Tiyatroları binası arkasına yapılan ve 770 metrekare taban oturumlu tek katlı mimariye sahip kayak simülasyon merkezi, 161 metrekare simülatör yerleşim alanı ve buna ilave olarak toplam 155 metrekare izleme ve dinlenme alanlarına sahip olacak. Merkezde, 200 metrekare kafeterya, 45 metrekare fuaye alanı, 37 metrekare teknik idari ofis ve toplamda 95 metrekare alana sahip soyunma odaları, depolar ile kayak kiralama odası bulunacak. Ayrıca kayak simülasyon merkezi çevre peyzaj projesi içerisinde 44 araçlık açık otopark, kamelya, oturma bankları ve yürüyüş yolları olacak. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin şehrimize kazandırılmasının ardından, gerek Sivas’ta gerek çevre illerde yaşayan vatandaşlara kayak kültürünü aşılamak, kayak sporunun sevilmesini ve öğrenilmesini sağlamak amacıyla kurulacak merkezin önemli bir misyonu üstlenmesi bekleniyor. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.