REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

İsmail Dursun'dan "Yiğidolar Paşaya Boyun Eğdi" Adlı Köşe Yazısı Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

20 Ekim 2021 - 05:06

Yiğidolar Paşaya Boyun Eğdi

Son Güncelleme :

28 Ocak 2021 - 11:21

Yiğidolar Paşaya Boyun Eğdi

Merhaba değerli sporseverler, Demir grup Sivas spor ’un İstanbul deplasmanındaki müsabaka günlüğüne bakacak olursak hiç de iç açıcı bir tablo göremedik, şunu özellikle sizinle paylaşmak istiyorum daha maratonun başındayız çok fazla karamsar olmanıza gerek yoktur.

İsmail Dursun’dan “Yiğidolar Paşaya Boyun Eğdi” Adlı Köşe Yazısı

Demir grup Sivas spor Fenerbahçe karşılaşmasından talihsiz ve şansız bir kayıp iki puanın ardından İstanbul deplasmanı olan ligin ortalarında seyreden bir performansa sahip olan Kasım paşa spor karşılaşmasından kayıp iki puanın telafisi için saha çıktı.

Demir grup Sivas sporda cezalı sakat oyuncu yoktu Kasım paşa spordan ise önemli üç oyuncusunun kadroda olmadığı bir günden buradan üç puan parolası ile giden yiğidolar beklenmedik bir kötü görüntü çizmiştir.

Teknik kadro sürekli karşılaşma sonrası ‘’ düzeleceğiz telafi edeceğiz sakatlarımız cezalı oyuncularımız pandemi süreci’’ şeklinde yaptıkları açıklamaları ile spor kamuoyunu umutlandırmışlardı.

Ben sporseverlerin asla kötü bir karamsar algıya kapılmamalarını istiyorum uzun bir süreç var merak etmeyin ama kaç haftadır izliyoruz ligin düşük performansına sahip takımlar karşısında bile beklenilen bir futbol sergilenemiyor.

Birçok dostlarımız da karşılaştıklarında bana’’ yahu İsmail hocam tamam da bu takım ne zaman yükselişe geçecek biz ekran başında kahrı oluyoruz şeklinde serzenişte bulunuyorlar evet haklılar haklısınız. Azim ve sabırla takımınızı desteklemeniz lazım değerli dostlar

Saha ve hava şartları futbol oynamaya elverişli idi karşılaşmanın orta alanda hatalı ters bir diyagonel top arkadaşı yerine rakibin paraleline atılan pas dönüp ceza alanı tahditli bölgesinde bir faul atışı kazanan Kasım paşa spor hatalı kaleci duruşu ve baraj yüzünden tekrar kararı verildi ve skor 1-0 oldu ihlalden dolayı ihtar

Futbol beyin ve ayakla oynan bir spor dalıdır kardeşim hiçbir zaman mecbur kalmadığın sürece kaleye rakibe yakın paralel bir paslaşma yapılamaz ve yaparsanız böyle kötü bir görüntü çizersiniz bu kadar bir hata yapılır mı Allah aşkına .

Rıza hoca sürekli hızlı çıkın dikine pas yapın diye yırtınıyor kenarda yardımcıları ile ama saha da kapasitesinin altında bir efor sergileyen sporcular var her nedense bir çok takımla oynanan karşılaşmalara bakınıyorum futbol kariyerinde neredeyse emekliliği gelmiş belki de son takımında oynayan sporcu Sivas spor karşısında yıldızlaşıyorlar.

Bu golün ardından Kasım paşa sürekli Sivasspor kalesinde tehlike yaratmaya devam ederken yine bir manevra hatası pas hatası yüzünden kaptırılan top sağ koridordan aşırtma bir top solda bekleyen arkadaşına oradan topu alan Aytaç çok rahat bir refleksle çalım ve vurdu skoru 2-0 getiren golünü atmış oldu.

Kasımpaşa sayısız gol fırsatı yakaladı oyunu rakip sahaya taşıyarak her iki kanadı çok iyi kullanarak hızlı çıkışları ile dikkat çekiyordu kazanma arzusu herkeste vardır fakat Kasım paşa sporlularda daha fazla idi . İlk yarının son dakikasında Gradelle Erdoğan’ın pozisyonlarını kaleci bloke ederek gole imkan vermedi.

Sivas sporda genellikle skor değişikline uğrayınca topu kazanmak için arkadan faul yaparak oyunundaki tempoyu düşürüyor ve zaman kaybına uğruyor buda Sivas spor aleyhine işliyor.

Rakibi sürekli hızlı adamlarıyla göbekten kenarlardan kontra ataklarla gol aramaya çalışıyordu. Rıza Çalımbay hoca ikinci yarı yaptığı değişiklerden sonra tempoda yükselme olduğunu söylemek mümkün fakat Kasım paşa savunma kilidini bir türlü açamıyorlardı.

Skoru değiştirecek bir futbol yoktu doğrusu Aytaç tek başına her tarafta oyunu koordine ederek galibiyette büyük rol oynadı Sivas sporda Gradelle Ugur’un saha içinde çirkince tartışmaları hiç de iyi değildi hoca Uğuru hemen oyundan aldı Uğur sürekli ileri gidip geri dönemeyince savunmada sıkıntılı anlar oluyordu Gradelin tek başına mücadelesi galibiyete yetmiyordu verdiği pası alamayıp rakibe kaptıran arkadaşlarına da tepki gösteriyordu Kasım paşa spor oynadığı futbolla galibiyeti hak eden bir takım idi bravo

Sivas spor önümüzdeki 22. Hafta Alanya spora konuk olacak ardından yine 3 Şubat Çarşamba günü saat,13.30 da evinde ligde sıkıntılı durumda olan Büyükşehir Belediye Erzurum sporla karşılaşılacak buralardan puan kaybı yaşamaz umarım kötü gidişe alacakları puanlarla dur demesi lazım.

Yiğidolara başarılar diliyorum Görüşmek Dileğiyle efendim

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.