Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşun yetkililere seslendi

CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşun yetkililere seslendi
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
25 Mart 2020 - 17:39

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun yetkililere seslendi

 Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun yetkililere seslendi

Başkan Coşkun yaptığı açıklamada;

“Sevgili Hemşehrilerim, Koronavirüs Salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde zor ve tehlikeli bir süreçten geçmekteyiz. İçinde bulunduğumuz bugünlerde, sağduyulu ve bilinçli hareket etmek zorundayız. İçinde bulunduğumuz bu durumdan kurtulmak için Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Örgütü olarak bütün örgüt birimlerimiz ile alınan tüm tedbirlere uyulması ve bu virüsü yenmek noktasında alınacak her türlü kararın destekçisi olacağımızı ve üzerimize düşen hiçbir görevden de bir an bile geri durmayacağımızı belirtmek isterim.

Son birkaç gündür vakaların çoğalması ve sosyal medyada ilimiz ile ilgili çıkan haberler sonucunda Sivas’lı Hemşerilerimizin endişeleri artmıştır.”

Başkan Coşkun açıklamasında Sivas Yöneticilerine de seslendi:

“Bu bağlamda İlimiz yönetcilerimizden;

Şehrimizde Koronavirüs vakası görülmüş müdür? Görüldüyse; İlimizde Koronavirüs belirtileri ile hastanelere başvuran kaç hastamız vardır, test sonucu pozitif vaka bulunmuş mudur? Hayatını kaybeden hastamız var mıdır?

İlimizdeki Sağlık çalışanlarımızın sayısı yeterlimidir? Özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın kendi sağlıkları için yeterli önlemler alınmış mıdır?

Koronavirüs Rahatsızlığı şüphesiyle hastaneye başvuran hastanın testinin yapılması için gerekli kitler Sivas İlimizde mevcut mudur? Bu sorularımıza cevap vermelerini bekliyoruz.”

Coşkun açıklamasında virüsün yaratacağı ekonomik sıkıntılara da değindi:

“Koronavirüs Salgınının İlimizde yaratacağı Ekonomik tahribatın etkilerini azaltmak üzere Hemşehrilerimizin beklentilerini ve bizim önerilerimizi dile getirmek isteriz. Memleketimizde Esnafımız, Üreticimiz, Çiftçimiz, Çalışanlarımız düşünce içindedirler.

Bununla ilgili olarak Yetkililerimizin açıkladığı bir önlem paketi var. Bu paketteki tedbirlerin göstermelik değil, insan ve çözüm odaklı olmasını, sözde kalmamasını temenni ediyoruz.

Tüm Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de işyerlerinin büyük bir kısmı ya geçici olarak kapatıldı ya da kısıtlı saatler arasında çalışıyor. Bu işyerlerinin kira, ssk prim harcamaları ve çalışanlarının maaşları gibi ödenmesi gereken acil ihtiyaçların  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanmalı ve çalışanların ücretleri işsizlik sigortasından karşılanmalıdır. Zaten işsiz ordusunun olduğu ilimizde yeni işsizler ordusu yaratılmamalı.

Devletimizin açıkladığı istihdam, maaş, v.b. destek paketlerinin ihtiyacı olan tüm işverenler için “adaletli” şekilde kullanılması, bu vesileyle işçinin işinden olmaması sağlanmalıdır. İşçilerin kredi kartı ve tüketici kredisi borçları en az 3 ay faizsiz ertelenmelidir. İşçilerin, işlerini kaybetmelerinin yanında Sosyal Güvenlik haklarını da kaybettikleri unutulmamalı, İlimizde İstihdamı artırmak adına ilgili odalar, sivil toplum kuruluşları ve finans kurumlarını kapsayan bir danışma toplantısı düzenlenmelidir.

İlimizde Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan kesimin durumu çok sıkıntılıdır. Çiftçilerin şu anda çalışma zamanlarıdır ve borçları yapılandırılmalıdır. Tarım ve hayvancılık üretimi desteklenmelidir, ilaç ve gübre gibi girdilerde oluşan fiyat artışları için önlem alınmalı ve destek sağlanmalıdır.” Dedi.

Başkan Coşkun,

“Yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin bir an önce son bulmasını ve can kaybımızın artmamasını temenni ediyoruz!

Vefat eden Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve tedavi altındaki Hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.

Yüce Türk Milleti nice zorlukları yendiği gibi, birlik ve beraberlikle bunu da aşacaktır.

Sivas’lı Hemşerilerimizi, Evde Kalmak ve Alınan Tedbirlere kurallara uymak suretiyle sürece destek olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]