Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Kışın Ortasında Güneşin Tadını Çıkardılar

Kışın Ortasında Güneşin Tadını Çıkardılar
2714
13 Ocak 2020 - 22:27

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Kırıkkale’de vatandaşlar yazdan kalma güneşli havanın tadını çıkardı.

Kırıkkale’de Vatandaşlar Yazdan Kalma Güneşli Havanın Tadını Çıkardı

Yurdun birçok kesiminde soğuk ve karlı havalar etkili olurken kış güneşi Kırıkkale’de sıcak yüzünü gösterdi. Hava sıcaklığının 8 derece nem oranının da yüzde 47 olarak ölçüldüğü kentte, yaz mevsimini aratmayan günler şehre canlılık getirdi.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden havada 7’den 70’e vatandaşlar adeta sokaklara akın etti. Güneşli ve açık havada vatandaşlar park ve bahçelerde zaman geçirirken baharı andıran havanın keyfini sürdü. Hava sıcaklığı, geçen senenin aynı dönemine göre 10 derece fazla olarak ölçüldü.

“Bizim için iyi dünya iyi düşündürücü bir durum”

Çocukları ile parkta vakit geçiren Tuğba Bıyıkoğlu, “Kızımı okuldan aldım. Parka geldik hava güzel olduğu için eğleniyoruz. Kendi açımızdan bakarsak gayet güzel. Çocuklarımızla dışarıda geziyoruz. Dünyanın açısından küresel açıdan üzücü bir durum. Şuanda yağmurun karın olması lazım. Ama bizim açımızdan güzel. En azından çocuklar evde kalmıyor kış günü. Güzel bir şekil de geziyoruz” dedi.

Kuraklıkların başladığını iade eden Ahmet Duman (62) ise “Şimdi iklim değişti. Havalar iyice ısındı kar da yağmıyor. Yağmur da yağmıyor. Bilmiyorum ne yapacağız. Türkiye’de kuraklık oluyor” şeklinde konuştu. (İHA)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]