DOLAR 32,1190 % -0.06
EURO 35,0080 % 0.09
STERLIN 41,2746 % 0.03
FRANG 35,2092 % 0.07
ALTIN 2.428,59 % -0,04
BITCOIN 69.500,00 1.054

Saadet Partisi Hafik Adayı Yasin Aslıvar Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Saadet Partisi Hafik Adayı Yasin Aslıvar Kimdir?

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde partiler büyükşehirler, iller ve ilçelerde adaylarını açıklamaya devame diyor… Sivas İl Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Zeki Kılıç’ın ardından Saadet Partisi Hafik’te de iddialı bir isimle seçime giriyor… Yapılan açıklama sonrasında Yasin Aslıvar’ın Saadet Partisi Hafik adayı olduğu açıklandı…

Saadet Partisi Hafik Adayı Yasin Aslıvar Kimdir?

Yasin Aslıvar , 1992’de Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladı. Ön Lisansını Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Erbaa Meslek Yüksekokulunda Tıbbı Dokümantasyon Bölümünde okuyarak Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Eğitim yolculuğuna Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Kuruluşları Yöneticiğinde devam etmektedir.

İş hayatına 2015 yılında Hafik Şerife Hatun Yurdunda Müdür pozisyonunda göreve başlamıştır. Sivas İl Sağlık Müdürlüğünde 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde Ambulans Sürücüsü olarak iş hayatına devam etmektedir.

Siyasi hayatı Milli Gençlik Vakfında başladı. Orta ve lise dönemlerinde okul başkanlığı yaparak Üniversite yıllarında Anadolu Gençlik Derneği Okul Başkanlığı, Saadet Partisi’nin kuruluşundan itibaren Gençlik Kolları Başkanlığında, İlçe Başkanlığında ve İl Başkanlığında görevlerde bulundu.

Sivas Kemal İbni Hümam Vakfı,İHH, SADAK, AGD,MGV ve Cansuyu başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan ASLIVAR, Öz Sağlık – İş Sendikasında Şube Başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Şeref Gülmez / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP