DOLAR 32,1507 % -0.32
EURO 34,9429 % -0.11
STERLIN 41,2288 % 0.12
FRANG 35,2337 % -0.04
ALTIN 2.428,49 % 0,41
BITCOIN 69.970,02 1.58

“Depremin Vicdan Tecavüzcüleri”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Depremin Vicdan Tecavüzcüleri”

Cemil Duymaz’ın “Depremin Vicdan Tecavüzcüleri” başlıklı köşe yazısı;

“Depremin Vicdan Tecavüzcüleri”

Deprem ülkesiyiz. Sallanıyoruz arada bir. Son dönemde daha da sıklaşan bir sarsıntı furyası var ve en son canımızı Elaziz (Elazığ) da meydana gelen deprem acıttı. Elaziz ve Malatya’da sarsıntı daha çok oldu ,ölenlere ALLAH’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Depremin hemen sonrasında Devlet gerekli müdahaleyi yaptı.Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu “Devletimiz çok iyi koordine olmuş ve deprem sonrası müdahalesini çok organize bir şekilde yapmış.” diye özetledi, o özetledi ama sosyal medyada linç edildi. Gerçi her ne kadar muhalif olsa da birisi eğer devletten yana bir cümle kurarsa linç yiyor ve “hükümet yanlısı” olmakla itham ediliyor. Yine bu kitle avazları çıktığı kadar hükümetin insanları ayrıştırdığından bahsediyor ama asıl ayrıştırıcının kendileri olduğunun farkında değiller ya da farkındalar ama umurlarında değil.İnsanlıktan nasibini alma özrü olanlardan” farkındalık” beklemek Kılıçdaroğlu’nun devletin başkanı olma ihtimaliyle aynı oranda.

Dikkatinizi çekmiştir depremin hemen sonrasında sosyal medyada atılan mesajlar. Yahu arkadaş insanlar göçük altında can derdinde, bütün ülke ekranlara kitlenmiş gelecek güzel haberlerin peşinde siz ise hükümete çakma derdindesiniz. İsim vermeye gerek yok, biliyorsunuz bu leş kargalarının kimler olduğunu. Yahu tamam anlıyorum nefret ediyorsunuz Erdoğan’dan, nefret ediyorsunuz o kadar oyun oynamanıza rağmen hala iktidar olmasından ama el insaf be kardeşim. Ülke bir afeti yaşamış birlik ve beraberlik olunması gerekirken siz niye bu kadar canice ve aşağılık bir vaziyet alıp, bunu bir vazife olarak görüyorsunuz. Darbe kalkışması olduğu zaman ellerinizi ovuşturup “ oh kurtuluyoruz” dediniz dimi? “Hayır yaa meydanlara bende koştum” demeyin, ağır küfrederim. Hadi siz bireysel olarak bu kin ve nefretin birer neferisiniz. Siyasi misyon edinenlerin kurmaya çalıştıkları oyunlara ne demeli. İki örnek kafi.

Kameralar 2 tane abiyi çekiyor. Adamlar depremde mağdur olduklarını, aç kaldıklarını anlatıyorlar. “Ekmek yok, yardım eden yok, devlet bize bakmiiii” tarzında cümleler kuruyorlar. E haliyle bu abileri izleyince insanın içi cız ediyor. Sonra bu iki abiyi olay yerine intikal etmiş olan; ülkesinin her türlü derdine koşan(!), ülkesinin çıkarlarını kendi çıkarları üstünde tutan(!), ülkesiyle ilgili çirkin ifadeler kuran yabancılara karşı masaya yumruğunu vurup” bre gafiller siz kimsiniz ki Türkiye’yi ve hükümetini eleştirirsiniz, o bizim iç işimiz” diyen(!) pek muhterem İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanında gayet mutlu ve sırıtkan bir şekilde görüyoruz. Yahu siz deprem mağduru değil miydiniz, nedir bu oyun havası çalmadan oynamalar. Milletin gözünün içine baka, baka neden vicdan tecavüzü yapıyorsunuz.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de olay yerine gidip, vatandaşlarla konuşuyor. Yaşlı bir amcayla sohbeti var aplamızın. Diyalog cümle cümle söyle.Adam diyor ki ;

-Halk olarak, mahallemiz olarak bir yardım bişi gelmemiş, kimse bilmiyor bunu.Köylere kadar çadırlar gitmiş sağolsunlar onlarda vatandaşımız. Ama otel bir mahalleye kanat açmış…” Sazı eline alıyor ülkenin yönetimine aday olan Akşener;

-Bizim arkadaşlarımızın ilettiklerini buraya gönderin .( Vayyy devlet yoksa ben varım pozu)

-Biz kendimiz bir çalışma yaptık, ben seferberlik ilan ettim bizim partililere, epeyce bir şey gönderildi buraya getirsinler.( Helal be aplam lider insansın)

İzleyenler diyor ki içinden işte Akşener, işte Türkiye’nin gerçek lideri, işte yalansızlığın, dolansızlığın zirvesi… Ve fakat o da ne? Yaşlı amca kameraların hala kayıtta olduğundan ve mikrofonların açık olduğundan habersiz eğiliyor büyük liderin kulağına doğru ve ;

-Bende biraz önce Kadir Beyle görüştüm, beraber çalışacaz, bende artık sizin elemanınızım dünden itibaren” diyor. Amca bunları söylüyor ortalığa saçılıyor bir çuval incir.

Be adam ne kadar da güzel oynadın, buraya kadar getirdin, sayende aplam olaya müdahale etti ve mesajın kralını verdi ama sanane, sanane kim dedi sana rolünü büyüt diye. Tamam işte ezberini yapmışsın, rolünü de iyi oynadın ama figüransın kardeşim, jönlük senin neyine. İyi mi oldu şimdi Akşener’in sayende bir kere daha duvara toslaması. Bu oyunları izlemek acı verici, siyaseti temiz yapalım diyenlerin, kurgu siyasetine bulaşmaları ise çok kötü. Üzgünüm ama söylemek zorundayım, bu görüntüyü izleyenler içinden bol sayıda bipli cümle kurdular.

ALLAH ülkemizi her türlü felaketten korusun sevgili okur. Ve ALLAH ülkenin başına geçerlerse İngilizlerin yapamadığını yapıp, ülkeyi haritadan silme adına samimi görünen ama hergün bir başka yüzünü gördüğümü azimli oyunbazlardan da muhafaza buyursun, vesselam.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.