Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Vali Ayhan Projelerle İlgili Ankara’da Önemli Temaslarda Bulundu

Vali Ayhan Projelerle İlgili Ankara’da Önemli Temaslarda Bulundu
327
20 Nisan 2019 - 16:06

Vali Salih Ayhan, ilimiz için büyük önem arz eden projelerle ilgili Ankara’da önemli temaslarda bulundu.

Vali Ayhan Projelerle İlgili Ankara’da Önemli Temaslarda Bulundu

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte yapılan temaslarda Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin yerleşkesi ve Hafik Gölü çevre düzenlemesi projeleri ile ilgili görüşmeler yapıldı.

Vali Salih Ayhan, yeni göreve seçilen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte ilimizde devam eden yatırımlar hakkında bilgi almak için Ankara´da bazı temaslarda bulundu.

İlimizdeki tüm kamu kuruluşlarıyla sık sık bir araya gelerek, devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında brifing alan Vali Salih Ayhan, ilimiz adına büyük önem arz eden bazı projelerle ilgili Ankara´da temaslarda bulundu.

Vali Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile yaptığı temaslar kapsamında, Hızlı Tren Projesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yerleşkesi ve Hafik Gölü çevre düzenlemesi projesi hakkında ilgili kurumlarla görüşerek, projelerin son durumları ile ilgili bilgi aldı.

PROJELERİN SON DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

Vali Ayhan ve Başkan Bilgin, bu kapsamda ilk olarak TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun´u ziyaret etti. Sivas – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi´ndeki son durum hakkında bilgi alan heyet, projenin en kısa sürede hayata geçirilmesi için gayret gösterdiklerini ortaya koydu.

Ankara temasları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank Başkanlığındaki, “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yer Seçimi” konulu toplantıya katıldı. Bakanlıkta düzenlenen toplantıya Vali Ayhan ve Başkan Bilgin´in yanı sıra Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul da katıldı. Toplantıda, ilimize kazandırılacak olan ikinci üniversitenin yeri ve gelinen son aşama ile ilgili konular masaya yatırıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Salih Ayhan, Genel Müdür Mehmet Ali Kahraman ile Hafik Gölü Projesi´ni görüştü. Görüşmede Hafik Gölü´nün sit alanı ilan edilmesi ve projedeki son durum değerlendirildi. Vali Ayhan, yaz sezonun açılmasıyla projede somut adımların hızla atılacağını söyledi. (Hakikat)

Büyük Sivas


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 17
  • Hayır --> 72
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 7
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58