DOLAR 27,1164 % 0.44
EURO 28,9639 % 0.62
STERLIN 33,3668 % -0.19
FRANG 30,0218 % -0.11
ALTIN 1.674,73 % 0,05
BITCOIN 724.735 -0.917

Vali Yılmaz Şimşek’ten Gaziler Günü Mesajı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Yılmaz Şimşek’ten Gaziler Günü Mesajı!
blank
blank

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Şimşek, “Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verildiği günün yıldönümü olan “Gaziler Günü”nü idrak etmenin engin duygusu içerisindeyiz.” dedi.

Vali Yılmaz Şimşek’ten Gaziler Günü Mesajı!

“Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olan 19 Eylül tarihi, esaret zincirinin Türk Milletine takılmasına engel olmuş, özgür ülke topraklarında dilediğimiz gibi yaşamayı sağlayan vefakâr ve fedakâr kahramanlarımızın günü olarak kayda geçmiştir.” diyen Sivas Valisi Şimşek, “19 Eylül’ün yurdumuzun her yerinde ‘Gaziler Günü’ olarak idrak edilmesi, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, cesaret timsali gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir.

Aziz vatanımız uğruna canı pahasına mücadele etmiş ve bu yolda şehit olmayı göze almış kahraman gazilerimiz, ülkemizin medarıiftiharı, vatanseverliğin, kahramanlığın, ulusal birliğimizin birer sembolleri olmuştur.

Türk Milleti, şan ve şerefle dolu tarihimiz boyunca, var olduğu günden bugüne kadar çeşitli iç ve dış düşmanlarla mücadele etmiş, her ne olursa olsun aziz vatanın bütünlüğünden ve bağımsızlığımızdan ödün vermemiştir. Milli ve manevi duygular içerisinde “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” düsturu ile kanının son damlasına kadar savaşarak eşsiz bir mücadele örneği gösteren kahramanlarımız, tüm dünyaya şartlar ne olursa olsun Türklerin asla yenilmeyeceğini kanıtlamıştır.

Bugün, bizlere düşen en önemli görev ise vatan, millet ve bayrak sevgisi ile dünyada eşine rastlanmayan bir mücadele örneği sergileyen Kahraman Şehit ve Gazilerimizden aldığımız güç, ilham ve aynı kararlılıkla ülkemize her durumda ve şartta hizmet etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP