SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Vali Gül,”Sivas Turizmde Çok Vakit Kaybetti”

Vali Gül,”Sivas Turizmde Çok Vakit Kaybetti”
Bu haber 26 Kasım 2016 - 9:06 'de eklendi

Sivas ili tabiat turizmi çalıştayı İl Özel İdaresi İl Genel Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çalıştaya; Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M. Nebi Kaya, ilçe kaymakamları, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Akıncıoğlu, Orman ve Su İşleri 15. Bölge Müdür Vekili Şevket Bozdağ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü ile ilgili birim müdürleri katıldı.

Çeşitli sunumların gerçekleştirildiği programda bir konuşma yapan Vali Davut Gül, Sivas’ın potansiyelinin çok geniş olduğunu ifade ederek, “Sivas’ımız tabiat turizminin en iyi uygulanabilecek illerinden biridir. Bizde 4 mevsim yaşanıyor. Sınırlarımız arası 500 kilometre. Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde başka bir güzellik görürsünüz, İmranlı da ise bambaşka güzellikler görürsünüz. Gemerek de, Divriği’de, Gürün de daha başka güzellikleri görürsünüz. Bu Sivas’ın önemli bir potansiyeli. Bunların tespit edilmesi çok önemli. Bunları hayata geçirmemiz lazım. Sivas çok vakit kaybetti. Bu ilin olağanüstü ihtiyaçları ve olağanüstü potansiyeli var. En önemli potansiyeli Sivaslı olup dışarıda yaşayan insanlar. Biz Hafik ilçemizin güzelliklerini yeniden anlatmayacağız. Sivas’ı bilen insanlar Hafik’in güzelliklerini zaten biliyor. Geldiklerinde onu sunabileceğimiz bir ortam oluşturmamız lazım. Dışarıdaki 3.5 milyon Sivaslının buraya gelmesi, bu güzellikleri tatması, bunu birilerine tavsiye etmesi bizim için çok önemlidir” dedi.

Sivas’ın konum ve ulaşım bakımından çok iyi bir konumda olduğunu vurgulayan Valimiz Gül, “Ulaşım anlamında çok önemli şansımız var. Biz 2 sene sonra Eskişehir’e Konya’ya, Ankara’ya hızlı trenle ulaşabilecek durumdayız. Daha sonrasında Afyon’dan İzmir’e ve daha birçok kente hızlı tren ile ulaşacağız. Yollarımız bölünmüş yol. Limanlara çok yakınız. Havaalanımız çok iyi. Bizim bu potansiyelin farkına vararak yatırım yapmamız lazım.” ifadelerini kullandı.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA