Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Vali Gül’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Gül’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
12 Kişi Okuyor
06 Ocak 2017 - 9:54

Sivas Valisi Davut Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“10 Ocak, basın çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden itibaren bu yana Ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Basın toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan en etkili araçlardan biridir.

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkân sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir. Ancak basının bu önemli sorumluluklarını yerine getirebilmesi için meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi gerekmektedir.”

“SİVAS BASINI, GÖREVİNİ BAŞARIYLA YERİNE GETİRMEKTEDİR”

Vali Gül, “İşte Sivas basını da bu sorumlulukların bilinciyle kamuoyunun aydınlatılması konusunda üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirmektedir. Kamuoyunu aydınlatmak için her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir.”

“GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM”

Vali Gül, “Valilik olarak yürüttüğümüz tüm çalışmalarda büyük desteğini aldığımız basınımıza teşekkürlerimi sunuyor, ilkeli ve objektif bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor, tüm basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, İlimiz gazetecilerinden Adem YAVUZ ile İsmail GÜNEŞ başta olmak üzere görevini yaparken hayatlarını kaybeden tüm basın çalışanlarını rahmetle anıyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

SİVAS VALİLİĞİ HABERLERİ

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 51
  • Hayır Aday Olmamalı --> 186
Gönder
Sonuçlar