DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
STERLIN 40,3340 % -0.67
FRANG 35,3962 % -0.32
ALTIN 2.438,65 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588

Vali Gül, “Turizmde Sivas’ın Farkına Varın”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Gül, “Turizmde Sivas’ın Farkına Varın”

Sivas Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından, Turizm Mastır Planı Proje toplantısı gerçekleştirildi. Sivas’ın turizmdeki geleceği ve yol haritasını belirlemek için düzenlenen programa Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İlçe Sivil Toplum Kuruluşları ve beraberindekiler katıldı.

Burada konuşma yapan Vali Davut Gül, turizmle ilgili yapılması gereken çalışmaları ve eksikleri dile getiren bir takım açıklamalarda bulundu.

VALİ GÜL “TURİZMDE BÜYÜK BİR PAYA SAHİBİZ”

Sivas’ın turizm sektöründe büyük bir paya sahip olduğunun altını çizen Vali Gül, konuşmalarında şu ifadele yer ver verdi:

“Sivas’ın potansiyeli çok büyük. Bir şey yokmuş gibi her şey çok düzgünmüş gibi davranırsak bir adım ileriye gidemeyiz. Bunu baştan söyleyeyim. Şimdiye kadar katkısı olan, destek olan herkesten Allah razı olsun.”

“TURİZMDE MARKA OLUŞTURACAĞIZ”

Turizm alanında yapacakları çalışmalar ile Sivas turizminin artık bir markası, logosu olacağını kaydeden Vali Gül, şöyle devam etti:

“Bizim bir meselemiz, bir derdimiz var. Nedir, Sivas’ı üste taşımak. Kurumsal kimlik oluşturmak istiyoruz. Belediyemizle beraber yapmış olduğumuz bir çalışma var. Sivas’ta özel sektöründe, belediyenin de, kaymakamında, valinin de kullandığı, baktığında logosu olan, markası olan aynı dili konuştuğu bir çalışmamız devam ediyor.

Dışarıdaki Sivaslılar bizim için çok önemli. Bu bizi diğer illerde bir adım önde tutuyor. Bizim dışarıda yaşan Sivaslılarımız 3 milyon. Bunların yılda 1 kere gelmesi diğer illeri katlayacak duruma gelmemiz anlamına gelir. Bizim bir şeye hazır olmamız lazım. Nedir dersek, gelen insanın Sivas’tan memnun ayrılması gerekir.”

“ARAMALARDA EN PLANA ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

İnternet ortamında, aram motorlarında ilk 5 sırada yer alınmadığını sözlerine ekleyen Vali Gül, sözlerini şöyle noktaladı:

“İnternet ortamında Sivas’ta turizm, Sivas’ta kalacak yer, Sivas’ta yenecek yemek yazıldığında ilk 5 aramada yok. Aramalarda en üstte Sivas’ın değerleri çıkması lazım. Bugün zaten bir araya gelmemizin sebeplerinden biri bu.”


YORUM YAP