DOLAR 27,1634 % 0.15
EURO 28,9690 % 0.19
STERLIN 33,3030 % -0.16
FRANG 29,9722 % 0
ALTIN 1.681,17 % 0,40
BITCOIN 725.759 0.011

Vali Gül, “Önemli Olan Nitelikli Eleman Olmak”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Gül, “Önemli Olan Nitelikli Eleman Olmak”
blank
blank

Sivas İl Özel İdaresi tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamın Desteklenmesi Hibe Programı Yan Sanayi Endüstriyel Bakım-Onarım Elemanı Yetiştirme Projesi Kariyer Günü, Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sivas Valisi Davut Gül’ün de katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından projenin tanıtım filmi katılımcılara izletildi.

blank

Programda konuşan Vali Gül, işsizliğin çağımızın en önemli sorunlarından biri olduğunu belirterek, “Bunu en iyi anlayacak olanlar da sizlersiniz. Çevrenizde, kendi hayatınızda ve geleceğe bakarken görüyorsunuz. Fakat işsizliğin çaresizlik olmadığını da çok iyi biliyorsunuz. Yine etrafımıza baktığımızda nitelikli elemanların aranan eleman olduğunu ve bunlar için işsizliğin sorun olmadığını, üniversiteyi ya da meslek lisesini bitirmenin devlette çalışmak anlamına gelmediğini hepimiz biliyoruz. Önemli olan nitelikli elaman olmak” dedi.

blank

Gül, Sivas İl Özel İdaresi’nin sunduğu projede Cumhuriyet Üniversite’nin, Halk Eğitim Merkezi’nin ve İŞ-KUR’un katkılarıyla kursiyerlerin daha nitelikli hale gelmesinin amaçlandığını belirterek, “TÜDEMSAŞ’ın olağanüstü bir tecrübesi var. Tecrübelerinden faydalanıyoruz. TÜDEMSAŞ, Sivas’ta bu sektörün lokomotiflerinden birisi aynı zamanda. İlerleyen günlerde kendi yan sanayisiyle birlikte özellikle Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesiyle Sivas’ta beklentileri daha çok karşılayacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Gül, projede emeği geçenlere de teşekkür etti.

blank
blank

YORUM YAP