SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Vali Gül, Hafik’te Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Gül, Hafik’te Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Bu haber 21 Eylül 2017 - 13:53 'de eklendi

Sivas Valisi Davut Gül, Hafik’te köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Vali Gül Hafik’te

Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Gül, muhtarlarla bir araya gelerek, yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları anlatmak istediklerini söyledi.

Gül, tüm çalışmaların bütçeye ve zamana göre yayılarak yapılmaya çalışıldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Her geçen sene bir önceki seneden daha fazla hizmet yapılıyor. Millet zenginleştikçe, devlet zenginleştikçe, birliğimiz bütünlüğümüz istikrarımız muhafaza edildiği müddetçe daha da çok bu hizmetler gelecek. Bu sene toplamda 97 bin metrekare parke taşı verildi bu gerçekten çok önemli bir rakam.”

Sivas’ta içme suyu sıkıntısının yaz aylarında artış gösterdiğini belirten Gül, “Bizim mazeret üretmekten ziyade sizin sorunlarını çözmemiz lazım. Size bu suyu getirmemiz lazım ama bir şartla. ‘Su yetmiyor’ diyen köylerin mutlaka sayacı olması lazım. Yani sayaç takmazsak Kızılırmak’ı bağlasak bile köye yine su yetmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Toplantı süresince muhtarların talep ve önerileri görevlilerce not alındı.

Toplantıya Hafik Kaymakam Vekili ve Doğanşar Kaymakamı Mustafa Serin, Belediye Başkanı Mitat İlhan, ilçe protokolü, köy ve mahalle muhtarları katıldı.(AA)

Sivas Haberleri

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER