SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Vali Gül, “Görsel Sanatlara Önem Veriyoruz”

Vali Gül, “Görsel Sanatlara Önem Veriyoruz”
Bu haber 11 Ocak 2017 - 14:42 'de eklendi

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Görsel Sanatlar Kültür Derneği Başkanı Sema Çiftçi, dernek üyelerinden Cemil Duymaz ve beraberindeki üyelerini makamında kabul etti.

Kabulde dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Çiftçi, Aykırı Oyuncular Topluluğu adı altında bir tiyatro ekipleri olduğunu ve birçok ilde turne gerçekleştirdiklerini ifade etti. Sivas’ta görsel sanat çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Çiftçi, sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Vali Gül’e teşekkür etti.

Vali Davut Gül de görsel sanatlara önem verdiklerini dile getirerek, “İlimizde sanatsal faaliyetlerin yaygınlaşması bizleri sevindirmektedir. Sivil toplum kuruluşu olarak sizler de bu konuda Sivas’a katkı sağlıyorsunuz. İlimizde devlet tiyatrosu başta olmak üzere sanatın güzelliklerini halkımıza sunan pek çok kurum var ve bunların çoğalmasını arzu ediyoruz. Sadece sanat yapan kişiler yetiştirmek değil, sanatı seven ve bu kültürü algılayan bireylerinde topluma kazandırılması gerekiyor. Bunun için de küçük yaşta çocukların sanatla tanışması, çeşitli kurslara katılması, yeteneklerini ortaya koyması gelecekleri açısından önem taşıyor.” diye konuştu.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA