DOLAR 28,9997 % -0.03
EURO 31,1996 % -0.08
STERLIN 36,3646 % -0.1
FRANG 32,9362 % -0.06
ALTIN 1.859,71 % -0,37
BITCOIN 1.235.088 -3.415

Vali Gül: “Amacımız Başarılı Lisanlı Sporcular Yetiştirmek”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vali Gül: “Amacımız Başarılı Lisanlı Sporcular Yetiştirmek”

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, atletizm sporunun gelişmesine katkı sunmak için çok önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Dünya genelinde 196 ülkede “Çocuk Atletizmi Projesi’nin yaygınlaşmasını hedefleyen Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği Sivas’ta da eğitim programı düzenledi. Bu kapsamda ilimize gelen Türkiye Çocuk Atletizm Koordinatörü Necdet Ayaz ve beraberindeki heyet Sivas Valisi Davut Gül’ü ziyaret etti.

Ziyarette atletizm milli takım antrenörü Şenol Özdemir, eski milli atletler İsmail Akçay, Mehmet Günkan, Veli Ballı,  Prof. Dr. Delican Bayar, Gazeteci Nezir Ünal, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Fahrettin Sağlam ile Sivas Atletizm İl Temsilcisi Kemal Çağlayan’da hazır bulundu.

Vali Gül, yaptığı açıklamada, çocuk atletizminin yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan projenin önemli olduğunu söyledi. Projenin hazırlanmasına katkı sunan herkese teşekkür eden Gül, “Çocuklarımızın sporla tanışmasını arzu ediyoruz. Enerjilerini spora harcamaları çok önemli. Çocuklarımızın spora yönelmelerini sağlamak amacıyla birtakım çalışmalar gerçekleştireceğiz. Amacımız sporla ilgilenen her gencimizin başarılı birer lisanslı sporcu olmaları. Hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

Türkiye Çocuk Atletizm Koordinatörü Necdet Ayaz ise,7-12 yaş arası çocukları ilgilendiren projeyle; ülkemizin teminatı olan çocukların hem sağlıklı hem de başarılı sporcu olmalarını istediklerini söyledi.  Bu projenin Sivas’ta da uygulanması için Gençlik Spor İl Müdürlüğünde seminer düzenlediklerini söyleyen Ayaz,”Sivas’ta geçmiş yıllarda başarılı atletizm sporcuları yetişmiştir. Bu başarının devam etmesini arzu ediyoruz. Hedef kitle çocuklarımızı bilgisayar oyunlarından arındırıp spora ilgiyi artırmak.” ifadesini kullandı.


YORUM YAP