SİVAS VALİSİ SAYIN SALİH AYHAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJIBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

28 Mayıs 2022 - 17:24

SİVAS VALİSİ SAYIN SALİH AYHAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

SİVAS VALİSİ SAYIN SALİH AYHAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI
Son Güncelleme :

20 Ocak 2022 - 14:42

Sivas Valisi Salih Ayhan öğrencilere yarıyıl tatili mesajı verdi. Mesajında öğrencilere, velilere ve öğretmenlere seslenen Ayhan, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar ve iyi tatiller temennisinde bulundu.

SİVAS VALİSİ SAYIN SALİH AYHAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Vali Ayhan öğretmenlere, öğrencilere ve velilere verdiği mesajında:

“Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz ve Saygıdeğer Velilerimiz; 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönemi’nin sona ermesiyle ilimizde 625
okulda 115.869 öğrencimiz karne alacaktır. Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte yoğun bir yarıyıl geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin, kıymetli velilerimizin 15 günlük arayı en iyi
şekilde değerlendirmelerini temenni ediyorum.” cümlelerine yer verdi.

Ayhan, öğrencilere ve velilere mesajın devamında:

“Sevgili Öğrencilerimiz,

Dönem boyunca sergilediğiniz başarı grafiği hiç şüphesiz karnenize yansımaktadır. Karne heyecanınıza içtenlikle katılıyor, sizlerle birlikte aynı duyguyu yaşıyoruz. Notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi yitirmeden, eksik kaldığınız noktaları bu tatilde tamamlayacağınızı düşünüyorum. Derslerinizdeki başarı yüzlerinizi güldürürken, kırık notların ise sizleri küstürmemesini
istiyorum.

Başarı; elbette ki çok çalışmakla değil planlı ve düzenli çalışmak, hobilerinize de yer vermekle gelecektir. Bizler, kabiliyetiniz ve başarılı olduğunuz alanlarda hayata hazırlanmanızı, öğretmenlerinizden de bu şekilde destek almanızı önemsiyoruz.

Dolayısıyla kırık notların da düzeltilebileceğini ve daha başarılı olduğunuz alanlarda iyi noktalara geleceğinize inanıyoruz.

Kıymetli Çocuklar,

Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Düzenli, disiplinli ve planlı çalışan insanlar, içinde bulundukları şartları değiştirerek, mutlaka iyi bir yere gelecektir.

Çalışma azminiz ve motivasyonunuz hiçbir zaman sönmesin. Bu tatilde eksikleri gidermek ve ilgi alanınıza yönelik kitaplar okumak da sizleri motive edecektir.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Bilgiyle nesiller inşa edip, geleceğimize tohumlar serperek büyük bir mesleği, kutsal bir görevi yerine getirmektesiniz. Sizler, evlatlarımızda var olan cevherleri hassasiyetle işlemekte, mesleğinizi icra ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altına emeklerinizle imzanızı atmaktasınız.

Bu yarıyıl tatilinde de öğrencilerimize kanaatlerinizi yansıtıp, onları motive etmeye, eksik kaldığı noktalarda onlara yol göstermeye, başarı için elinizden gelen gayreti göstereceğinize hiç şüphem yoktur. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize de inanıyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz;

Evlatlarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmemeli, arzu edilmeyen notların da düzeltilebileceği unutulmamalıdır. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunun farkına varmalıyız. Kimi evladımız sporda, kimisi sanatta kimisi teknolojide kimisi ise kültürel çalışmalarda kendini göstermektedir.

Akademik çalışmalar her ne kadar önemli olsa da evlatlarımızın kendilerini keşfetmelerine ve başarılı oldukları alanlara yönelmelerine müsaade etmeliyiz. Unutulmamalıdır ki bir meslek sevilmeden yapılamaz.

Onların tercihlerine saygı göstermeli ve kırık notlarda yanlarında yer alıp düzeltmesi için destek olmalıyız. Çocukların yarıyıl karnelerindeki notlarda sizlerin de payı
olduğunu unutmayalım.

Bizlerde bu kapsamda hayata geçirdiğimiz KÖPRÜ Projesi, Spor Sivas Projesi, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının sistemli hale getirilmesi, kitap ve materyal destekleri, yüz yüze sınavlarla öğrenci kazanımlarının takip edilmesi, Sivas İçin Kitap Vakti, Sanat Sivas gibi çalışmalarımızla öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor,  mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum. İyi Tatiller…” ifadelerine yer verdi.

Büyük Sivas Haber

 

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.