SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Vakıflar iş Hanının Yeri Ne Olacak? İnşaat Ne Zaman Başlayacak

Vakıflar iş Hanının Yeri Ne Olacak? İnşaat Ne Zaman Başlayacak
Bu haber 11 Ağustos 2017 - 12:56 'de eklendi

Yaklaşık 5 ay önce Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir kısmı 8 kat, bir kısmı 6 katlı olan Vakıflar iş Hanı olarak bilinen bina yıkılmıştı.

Vakıflar iş Hanı

Yıkımdan önce uzun bir süre içerisindeki ve zemin katta bulunan cadde üstündeki esnaflar, dükkanlarını ve bürolarını boşaltmak için ikna edilmeye çalışılmıştı. Süreç içerisinde kiracılar Vakıflar Bölge Müdürü başta olmak üzere Sivas’taki neredeyse tüm yetkililerle görüşmeler gerçekleştirmiş, yazılı olmamakla beraber sözlü bir şekilde mağduriyet yaşamayacaklarının sözünü almışlardı.

Hal böyleyken geçen 5 aylık süreç içerisinde Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Vakıflar İş Hanının arazisi üstüne ne yapılacağı henüz netlik kazanmamış durumda.

Alanın etrafı profil ve saclarla çevrili haldeyken, bu alan satılık, kiralık emlak ilanları veya çeşitli duyurular için vatandaşlar tarafından kullanılmakta.

Bu duruma dikkat çeken bir vatandaş, sosyal medya hesabından aşağıdaki görseli paylaşarak yetkililere sitemini dile getirdi;

“Sevgili Sivaslılar

Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıflar Çarşısındaki esnafları bina çürük bahanesiyle tahliye etti. Onlarca esnafı bir yılda dükkanlarınızı teslim edeceğiz diyerek kandırdı. Şimdi bu yer çarşının çöplük olarak kullanıp ev sahiplerinin evlerini kiraya vermek için afiş astığı emlakçı dükkanına dönmüştür.

Her fırsatta vakıf mallarının önemle korunmasını söyleyenler işin içinden çıkamamıştır. 8 ay olmasına rağmen herhangi bir proje üretememiştir.

Bu süreçte ortalarda görünmeyen Vakıflar çalışanları, oda başkanları, esnaf odaları, ticaret odası dükkanlarına sahip çıkmayan kiracılar sitemim sizlere… Biraz sonra bu kağıdı yerinden sökecek arkadaş sana da sitemim.

Bu iş hanında tabir yerindeyse kaç kişinin ocağını söndürenler daha ne zamana kadar bekleyeceğiz.”


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA