DOLAR 28,9117 % -0.01
EURO 31,1559 % 0.02
STERLIN 36,3375 % 0.01
FRANG 33,0571 % 0.04
ALTIN 1.882,96 % -0,05
BITCOIN 1.272.823 -0.136

“Sivas TÜRASAŞ’ta 2023 yılında 450 vagon üretimi olacak”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Sivas TÜRASAŞ’ta 2023 yılında 450 vagon üretimi olacak”

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi AŞ (TÜRASAŞ) Sivas Bölge Müdürlüğü bünyesinde 2023 yılında 450 vagon üretimi gerçekleştirecek. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Yılmaz Şimşek, TÜRASAŞ’ı ziyaret ederek Bölge Müdürü Atanur Karadağ’dan bilgi aldı.

“Sivas TÜRASAŞ’ta 2023 yılında 450 vagon üretimi olacak”

Şimşek, buradaki açıklamasında, TÜRASAŞ’ın gelecek yıl 450 vagon üreteceğini belirterek, vagonların ilk kaynağını söyledi. TÜRASAŞ’ın çok güzel çalışmalara imza attığını vurgulayan Şimşek, “Ülkemizin göz bebeği bir kurum ve vagon üretiminde gerçekten güzel bir çalışma ekibi var.

Güzel çalışmalar sergileniyor. Başta bölge müdürümüz ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Müdürlüğün başarısındaki en büyük pay sahibinin çalışanlar olduğunu vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti: “Siz olmazsanız burada bir başarı öyküsünden bahsedemeyiz. Büyük bir emek harcanıyor, büyük bir gayret söz konusu ve bu da başarıyı getiriyor. Burası ülkemizde vagon üretiminde söz sahibi, aynı zamanda öncü bir kurum. Devletimizin rehber olması, yol göstermesi, onlarla iş birliği yapması sayesinde de bu üretim başlamış durumda.

Bu sektörü, bu kurumumuz domine etmeye devam ediyor. İnşallah bundan sonra da güzel başarılara imza atacaktır.

Bu fabrikamızda 2023 yılında 450 vagon üretimi olacak. Bu gerçekten güzel bir başarı. Her geçen gün kendisini yenileyen, geliştiren bir kurum.

Üretimde robot da kullanılmaya başlanmış, bu da gösteriyor ki kurumumuz her geçen gün kendini yeniliyor ve teknolojik gelişmeleri kullanıyor.” Karadağ ise ziyaretinden dolayı Vali Şimşek’e teşekkür etti.

KAMUOYU İNANMIYOR

Sivas TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü bir çok olumsuz konu ile sık sık Sivas’ta gündeme gelirken Bölge Müdürü Atanur Karadağ bu nedenle Genel Müdür Mustafa Metin Yazar‘dan da sık sık azar işitiyor…

Şuan TÜRASAŞ üst yönetiminde görev yapmış bir çok isim hakkında yürütülen soruşturmalar bir çok kişinin canını sıkmaya devam ederken bu isimlerden bir tanesi de Bölge Müdürü Atanur Karadağ…

Geçtiğimiz günlerde 65 mahallenin muhtarını TÜRASAŞ’a davet edip bu muhtarlardan sadece 20 tanesinin katılımıyla  gerçekleştirdiği toplantıda “basında hakkımızda çıkan haberlere inanmayın, biz üretiyoruz” demiş olsa da bir tane muhtar da “çıkıp görev süreniz boyunca kaç vagon ürettiniz” diye sormadı.

Şimdi ise son yapılan açıklamada 450 vagon üretileceği ifade edilirken bu açıklama da Vali Yılmaz Şimşek‘in bulunması ise ilerleyen dönemlerde kendisi için olumsuz bir durum olarak kamuoyuna yansıyacağa benziyor…

Bu güne kadar vaad ettiği hiç bir sayıyı yakalayamayan Türasaş’ın Vali Şimşek tarafından ifade edilen 450 sayısını yakalaması Büyük Sivas olarak bizimde en büyük temennimiz iken ataların dediği bir sözü de hatırlatmak isteriz…

Hani oğlu babasına Baba cennetliksin demişte, babası, oğluna “Umamıyorum oğlum, umamıyorum!” demiş ya. İşte öyle…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP