DOLAR 23,3860 % 1.18
EURO 25,2104 % 0.35
STERLIN 29,6306 % 0.76
FRANG 25,9067 % 0.68
ALTIN 1.474,46 % 0,91
BITCOIN 628.320 0.422

Ziraat Odası Başkanları, Üreticinin Sorunlarını Aktardı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ziraat Odası Başkanları, Üreticinin Sorunlarını Aktardı
blank
blank

Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu ile birlikte Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik’i ziyaret ederek bölgedeki sorunları aktardı.

Ziraat Odası Başkanları, Üreticinin Sorunlarını Aktardı

Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban ve Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu, Sivas’ta üreticilerin ciddi sorunlar yaşadığını belirterek, “Verimli Mera alanlarımız yabancılara kiraya veriliyor. Bu konuya acilen Bakanlık nezdinde çözüm bulunmalı.

Halk elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Projesine tüm yetiştiriciler dahil edilmeli. Küçükbaş hayvanlar için yapılan destek ödemeleri 2 yıldır aynı, bu desteklerin artırılması gerekiyor. İç Anadolu Bölgesinde ciddi çoban sıkıntısı yaşanıyor.

blank

Çoban bulamayan üretici hayvanlarını satarak üretimden el çekiyor. Bu konuda Afgan çobanların sözleşme modeli ile bölgede ki üreticilere yönlendirilmesi sorunu çözecektir. Ayrıca bölgemizdeki kuzu ölümleriyle ilgili de Bakanlığımızın ciddi çalışma yapması gerekiyor” dedi.

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iletilen talepleri ilgili makamlara aktaracaklarını söyledi.

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP