SON DAKİKA
hava 25°


Google News

Ünlü işadamı sevgilisine atacağı mesajı yanlışlıkla karısına attı!

Son Güncelleme :

16 Eylül 2022 - 8:34Ünlü işadamı sevgilisine atacağı mesajı yanlışlıkla karısına attı!

İnşaat, turizm ve sağlık alanında yatırımları bulunan inşaat mühendisi Birol Akpınar, sevgilisi olduğu öne sürülen kadına atacağı mesajı yanlışlıkla 24 yıllık eşi Melek Akpınar’a gönderdi. “Çok süslen altı olmayan kahveci güzeli elbiseni giy” şeklindeki mesajı alan Melek Akpınar, 1 milyar lira tazminat istemiyle boyanma davası açtı. 75 bin TL tedbir nafakası bağlattı.

Ünlü işadamı sevgilisine atacağı mesajı yanlışlıkla karısına attı!

İnşaat mühendisi Birol Akpınar ile avukat Melek Akpınar 1998’de evlendi. Çiftin evliliğinden bugün reşit olan iki kızları oldu. Melek Akpınar iddiaya göre yakın zamanda eşinin kendisini aldattığını, kocasının sevgilisine yazdığı mesajı yanlışlıkla kendisine göndermesiyle öğrendi. Büyük bir yıkım yaşayan Melek Akpınar avukatı Sibel Engin aracılığıyla, eşi Birol Akpınar ve sevgilisi S.B.’nin birlikte tatil yaptıkları ve aynı odada konakladıkları otellerin mahkeme yoluyla delil tespitini yaptırdı.

Otel kayıtları çıktı, 1 milyar TL tazminat istedi
Yapılan delil tespitinde Birol Akpınar’ın şirketinde çalıştırdığı mimar S.B. ile yasak ilişki Sapanca, İzmir ve Kartalkaya’da 5 yıldızlı otellerde aynı odada kaldığı emniyetten mahkemeye gönderilen otel kayıtları ile ispatlandı. Emniyetten gelen deliller üzerine Melek Akpınar tarafından, Avukat Sibel Engin aracılığıyla zina nedeniyle açılan boşanma davasında işadamı Birol Akpınar’ın 500 milyon TL maddi, 500 milyon TL manevi tazminat, 850 bin TL aylık nafaka ödemesi istendi. Mahkeme Birol Akpınar’ın eşine aylık 75 bin TL nafaka ödemesine karar vererek, işadamının şirket hisselerine ve mal varlığına ihtiyati tedbir koydu.

Şirketinin değeri 237 milyon dolar
Birol Akpınar’ın Ünal Akpınar İnşaat şirketinin hissedarı, yönetim kurulu üyesi ve genel müdürü olduğunun yer aldığı dava dilekçesinde tünel inşaatı konusunda ülkenin en büyük şirketi olan Ünal Akpınar İnşaat’ın, Antalya’da 3 adet 5 yıldızlı otelinin, HRS Hastanesinin, Akkent Konutlarının sahibi olduğu, Libya’da hastane inşaatı ve Diyarbakır’da tünel inşaatı yaptığını ve şirketin değerinin 237 Milyon Doların üzerinde olduğu belirtildi.

Altı olmayan kahveci güzeli elbiseni giy
Dilekçede evliliğin bitmesine neden olan aldatılma olayı ise şöyle anlatıldı; Ailecek Amerika’ya giden Birol Akpınar acil işinin çıktığını belirterek eşi ve kızını Amerika’da bırakıp Türkiye’ye bir hafta erken döndü. Uçaktan inen işadamı iddiaya göre, sevgilisine “Çok süslen. Altı olmayan Kahveci Güzeli elbiseni giy” yazdığı mesajı yanlışlıkla eşi Melek Akpınar’a gönderdi. Kızıyla beraber Amerika’dayken mesajı alan ve aldatıldığını ve eşinin aynı saatlerde sevgilisiyle ilişkiye girmekte olduğunu büyük bir şok geçirerek öğrenen Melek Akpınar, bu travmanın etkisiyle fiziksel ve ruhsal sorunlar yaşadı.

Sevgilisini üst yapı müdürü yaptı
Birol Akpınar’ın sevgilisi S.B.’i şirkette üst yapı müdürü yapıldığı iddia edildi. Melek Akpınar dilekçesinde eşinin kendisini S.B. ile uzun yıllardır aldattığının ortaya çıktığını, sevgililer gününde bile birlikte tatile çıktıklarını, eşinin iş seyahatine çıktığını söyleyerek yurtiçi ve yurtdışına S.B. ile seyahat ettiğini ve bu seyahatlerdeyken ‘internet çekmiyor’ diyerek kendisiyle ve çocuklarıyla görüntülü konuşmaktan kaçtığını iddia etti.

Psikolojik şiddet uyguladı iddiası
Eşinin kendisini şirkette mimar olarak çalışan S.B. ile aldattığını ortaya çıkaran Melek Akpınar, Birol Akpınar’ın sürekli aşırı miktarda alkol aldığını ve sarhoş olduğunda kendisine psikolojik şiddet uyguladığını, evlilik iyi ve kötü gündedir diyerek aile bütünlüğünü korumak için bunlara katlandığını iddia etti.

Mal varlığının yarısını da istedi
Melek Akpınar açtığı davada Birol Akpınar’ın 2002’den itibaren kazanılan mal varlığının yarısını da mal rejimi ile paylaştırılmasını mahkemeden talep etti. Dilekçede Birol Akpınar’ın şirkette temsil yetkisinin bulunmasına rağmen şirketin tüm yönetiminin de kendisinde olduğu belirtildi.

Karşı boşanma davası açtı
Birol Akpınar da hakkındaki iddiaları reddederek, eşi Melek Akpınar’dan 500 bin TL tazminat isteyerek avukatı Hüseyin Yıldız aracılığıyla karşı boşanma davası açtı. Birol Akpınar cevap ve dava dilekçesinde, şirketi babasının 1967’de kurduğunu, 30 bin TL aylık ücret ve 6 bin TL emekli maaşı olduğunu iddia ederek, tarafların mal varlıklarının eşit derecede olduğunu ve tedbir nafakasının kaldırılmasını istedi. Nafaka ödemediği halde zorlama hapsi yatabileceğini belirten Birol Akpınar, tedbir nafakasının kaldırılmasını da mahkemeden istedi.

Evliliğin başından beri aldatıldığını biliyordu
Dilekçede aldatma olayını Melek Akpınar’ın yeni öğrendiği iddiasının gerçek dışı olduğunu belirten Birol Akpınar eşinin aldatıldığını evliliğin en başından beri bildiğini ve hoş gördüğünü iddia etti. Birol Akpınar Amerika’da eşiyle aynı odada konakladıklarını ve eşinin kendisini öptüğü fotoğrafları delil olarak gösterdi ve eşinin kendisini affetmiş sayıldığını savundu.

Melek Akpınar’ın açtığı davanın reddini isteyen Birol Akpınar mal varlığına konulan ihtiyati tedbirin kaldırılmasını talep etti ve eşinin dilekçesinde yer alan beyanlarıyla küçük düşürüldüğü gerekçesiyle eşinin kendisine 500 bin TL tazminat ödemesini istedi.-internethaber

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol