Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Yeni üniversite hastanesinin açılış tarihi belli oldu

Yeni üniversite hastanesinin açılış tarihi belli oldu
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
18 Ağustos 2020 - 17:05

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, yapımı devam eden yeni üniversite hastanesini 2023 yılında hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Rektör Yıldız üniversite hastanesini 2023 yılında açmayı planladıklarını söyledi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ve beraberindekilerle birlikte üniversite bünyesinde yapımına başlanılan yeni hastane inşaatında incelemede bulundu. İnşaat alanını gezen heyet Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Vural Ercins’ten de bilgi aldı.

Sivaslılara yakışan bir hastane olacak

Milletvekili Semiha Ekinci, inşası süren hastanenin Sivaslılara yakışır bir hastane olacağını belirtip,“Bugün Sayın Rektörümüzle, İl Başkanımızla, il teşkilatımızla birlikte Cumhuriyet Üniversitemize kazandıracağımız yeni hastanemizin inşaat alanını geziyoruz. Çalışmalar başladı. İnşallah 2023 yılında hizmete açtığımız zaman 1056 yataklı yeni modern bir hastaneye kavuşacağız. Ben burada emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sivas Milletvekillerimize ve kıymetli hocamıza çok çok teşekkür ediyorum. Sivas, sağlık yatırımında modern, lüks, Sivaslı’ya, sultan şehre yakışan bir hastaneye kavuşacak. Ben şimdiden sultan şehrimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi.
2023 yılında hizmete girecek

Prof. Dr. Alim Yıldız, yeni hastanenin 2023 yılında hizmete gireceğini belirtip, “Üç yıl önce başladığımız hastane projesinin sonuna geldik. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Vekillerimize, İl Başkanımıza ve yönetimine ben özellikle teşekkür ediyorum. Böylesine büyük bir yatırımın Sivas’a yapılmasında çok büyük katkıları oldu. Şu anda hafriyatlar alınıyor. Üç blokun hafriyatı alındı, diğer blokların hafriyatı da alınacak ve bu sene temelini atacağız. Yüzde 10’luk bir harcamamız var. Yüzde 10’un harcamasını bitirdiğimiz zaman daha da ileri gitmeyi düşünüyoruz. Allah nasip ederse 2023’te Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açmayı planlıyoruz. Ben Sayın Vekilime, İl Başkanım başta olmak üzere il yönetimine çok teşekkür ediyorum. Her zaman Sivas için, Üniversitemiz için yardımcı oldular.” ifadelerini kullandı. (İHA)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]