hava -5° Hafif Kar/Rüzgârlı
DOLAR 18,8333 % % 0.02
EURO 20,1853 % % -0.13
GRAM ALTIN 1.133,11 % % 0,15
ÇEYREK A. 1.852,64 % % 0,15
BITCOIN 439.374 % -0.033
SON DAKİKA


Google News

Madde Bağımlılığından Kurtulanlara Umre Ödülü

Son Güncelleme :

27 Haziran 2019 - 17:15


Madde Bağımlılığından Kurtulanlara Umre Ödülü

Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, kurumları tarafından yürütülmekte olan “Bağımlılığım Yalnız ‘Aşkın’ Olanadır” projesi hakkında bilgi verdi.

Madde Bağımlılığından Kurtulanlara Umre Ödülü

Projenin temel amacının madde bağımlılarının topluma kazandırılması olduğunu ifade eden Müftü Akkuş, bağımlılıkla mücadele koordinatörleri aracılığıyla bu kişilere ulaştıklarını ve tedavilerinin gerçekleştirilmesi için çalışmalarda bulunduklarını belirtti. Tedavi sürecini başarıyla tamamlayarak madde bağımlılığından kurtulan 2 kişiyi geçtiğimiz yıl Umre’ye gönderdiklerini dile getiren Akkuş, bu uygulamayı sürdürdüklerini belirtti.
“Bağımlılara ulaşıyoruz” 
Müftü Akkuş, “Bağımlılar var toplumumuzda. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her ilde ve ilçelerde bağımlılıkla mücadele koordinatörleri var. Dolayısıyla bizler de bağımlılıkla mücadele koordinatörlerimizle bağımlılara ulaşıyoruz. Onların gerekirse Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM) ve Çocuk, Ergen Madde Bağımlıları Tedavi Merkezlerinde (ÇEMATEM) tedavilerini temin etmek üzere yetkililerle iletişime geçiyoruz ve bunu gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Onların içerisinde gerçekten samimi olanları da Umre’ye gönderiyoruz. Neticede geçen sene de 2 bağımlı kardeşimizi tamamen bağımlılıktan koptuklarından dolayı Umre ile ödüllendirdik” dedi. (İHA)

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol