Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Cumhuriyet’in 97. Yıldönümünde Ulu Çınarlar Unutulmadı

Cumhuriyet’in 97. Yıldönümünde Ulu Çınarlar Unutulmadı
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
28 Ekim 2020 - 19:42

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, ilimiz genelinde yaşayan ulu çınarlar, evlerinde ziyaret edilerek, unutulmadı.  Cumhuriyet’in ilanı olan 1923 tarihinde doğan ve halen hayatta olan Sivas genelindeki 48 vatandaş, Vali Salih Ayhan, vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları tarafından hanelerinde ziyaret edilerek, talepleri dinlendi.

Cumhuriyet’in 97. Yıldönümünde Ulu Çınarlar Unutulmadı

Vali Salih Ayhan, il merkezinde 1923 doğumlu olup 97 yaşında olan Hacı Çağlar, Fatma Uysal ve Hatun Aydeş’ın evlerine giderek, onlarla hasbihal etti, geçmişi yâd etti, taleplerini not aldı.

Vali Salih Ayhan, ziyaretlerde ulu çınarlara Türk Bayrağı hediye ederek, sağlıklı ömürler diledi.

-Büyüklerimizin Duası Bizim İçin Önemli

“Devletin sıcak yüzü hiçbir zaman eksilmeyecek” sözleriyle sosyal devlet anlayışının önemine vurgu yapan Vali Salih Ayhan,  her zaman büyüklerin duasına ihtiyaç duyduklarını söyledi.

İlimiz merkezde Cumhuriyet tarihinde doğan ve halen hayatta olan 10 kişi bulunduğunu ifade eden Vali Salih Ayhan, Doğanşar, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal Koyulhisar, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli ve Zara’da olmak üzere ilçelerde de vatandaşın ikamet ettiğini söyledi.

-Halka Hizmeti Esas Biliyoruz

Vali Ayhan, “Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, sizlerin gönül dünyasına girmek, sesini duymak, hanenizde dertleşmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti.  İdareciler olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız talimatları doğrultusunda halka hizmeti esas biliyoruz. Sizlerin ihtiyaç ve taleplerinizin imkânlar doğrultusunda karşılanması içinde gayret göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

Vali Salih Ayhan’a ziyaretlerinde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan’da eşlik etti.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]