SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

CÜ’de Uğraşı Bahçeleri Hizmete Sunuldu

CÜ’de Uğraşı Bahçeleri Hizmete Sunuldu
Bu haber 06 Haziran 2017 - 8:08 'de eklendi

Cumhuriyet Üniversitesinde (CÜ) kısa bir süre önce yapımına başlanan Uğraşı Bahçeleri nin üniversite personelinin hizmetine sunulduğu bildirildi.

CÜ’den yapılan açıklamaya göre, rektörlük tarafından üniversite personelinin boş zamanlarını daha iyi geçirmelerini sağlamak amacıyla yeniden düzenlenen uğraşı bahçelerinin dağıtımı tamamlandı. Akademik, idari ve yardımcı hizmetli personelin çalışarak yapımını tamamladıkları bahçelerin açılışını CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve beraberindekiler dualar eşliğinde gerçekleştirdi.

Uğraşı Bahçeleri

Yıldız, açılışta yaptığı konuşmada, 80 bahçe yaptıklarını belirtti. Bahçelere talebin çok fazla olduğunu ve sayıyı artırmayı amaçladıklarını aktaran Yıldız, “Bahçelerimiz hem akademik hem de idari personele verildi. Talepler doğrultusunda da bunun gelişmesini sağlayacağız. Güzel ve örnek bir bahçe oldu ve ekilmeye başlandı. Ürünler ortaya çıktığında daha da güzel olacak. Etraf düzenlememiz güzel, bir iki eksiğimiz var, onları da tamamladıktan sonra inşallah daha güzel bir hale gelecek. Böylece personelimiz doğayla içi içe, toprakla uğraşır bir hale gelecekler, onlar için de güzel bir uğraşı olacak.” ifadesini kullandı.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA