DOLAR 32,3778 % 0.2
EURO 34,8512 % 0.18
STERLIN 41,3401 % 0.3
FRANG 36,1041 % 0.27
ALTIN 2.410,07 % 0,13
BITCOIN 67.445,04 -0.2

AK Parti’de Türkiye birincisi de Türkiye sonuncusu da istifa etti! Mesaj çok açık değil mi?

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti’de Türkiye birincisi de Türkiye sonuncusu da istifa etti! Mesaj çok açık değil mi?

AK Parti’de kaybedilen yerel seçim sonrasında değişim çanları bir çok şehirde çalmaya devam ederken ilimiz Sivas’ta hiç bir şey olmamışçasına hareket ve tavırlar AK Partililer tarafından tepkiyle karşılanıyor…

AK Parti’de Türkiye birincisi de Türkiye sonuncusu da istifa etti! Mesaj çok açık değil mi?

Dün itibariyle AK Parti’nin yerel seçim sonuçlarına göre Türkiye birincisi olan Rize İl Başkanı Hikmet Ayar başta olmak üzere, Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu ve Batman İl Başkanı Akif Gür  “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Genel Merkezi’nin elini rahatlamak için” açıklamasını yaparak görevinden istifa etti.

SİVAS İL BAŞKANI YUSUF TANRIVERDİ NE ZAMAN BIRAKACAK?

Sivas’ta merkez, ilçeler ve beldeler olmak üzere AK Parti teşkilatı 2019 yılında 24 belediyeden 10 belediye kazanırken, AK Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi başkanlığındaki teşkilat ise 31 Mart’ta ise sadece 7 belediye kazandı.

Sivas genelinde İl Genel Meclis oyları 2019 seçimlerinde yüzde 44,66 oranındayken 2024 seçimlerinde ise bu oran yüzde 27,90 a düştü.

Sivas tarihinin seçim sonuçlarına göre gelmiş geçmiş en başarısız İl Başkanı olarak tarihe geçen Avukat Yusuf Tanrıverdi‘nin yerel seçim sonuçlarından Türkiye birincisi olmasına rağmen oy düşüşü yaşanması ve ilçe sayısındaki azalmayı gerekçe göstererek görevinden istifa eden Rize İl Başkanı Hikmet Ayar gibi istifa etmesinin doğru olacağı söyleniyor.

Türkiye birincisi olan Rize’nin yanı sıra alınan oy da Türkiye sonuncusu olan Batman’da da İl Başkanı görevinden istifa ederken illerde istifaların devam edeceği de edinilen bilgiler arasında…

Bu kadar kayıp varken geciken ve halen koltuğu işgal çabasında olan İl Başkanlarının ve İlçe Başkanlarının “ÇİVİ GİBİ YERİNDE DURMASI” da yanlış karşılanıyor.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP