Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ta Türasaş Resmen Küçülmeye Başladı! Alın Size Bunun İlk Adımı!

Sivas’ta Türasaş Resmen Küçülmeye Başladı! Alın Size Bunun İlk Adımı!
26 Ağustos 2020 - 13:59

Aylardır yazdığımız, üzerinde Sivaslıların ve özellikle eski Tüdemsaş yeni Türasaş çalışanlarının düşünmesini istediğimiz fabrika da “bakın biz size demiştik” denebilecek bir gelişme yaşandı.

Sivas’ta Türasaş Resmen Küçülmeye Başladı! Alın Size Bunun İlk Adımı!

Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ‘ın şuan  konuyla alakalı Ankara’da olduğu öğrenilirken, Türasaş Genel Müdürlüğü’nün Sivas’ta çalışan 100 civarında personelinin, Sivas’tan Ankara Türasaş Genel Müdürlüğü’ne gönderileceği öğrenildi.

Genel Müdürlüğün kapatılarak Bölge Müdürlüğü yapılmasını ile fabrikanın küçüleceğinin ilk işareti sonrası ikinci önemli işareti olan bu gelişme de ilerleyen aylarda, “acaba daha da küçülür mü” korkusunu da ortaya çıkardı.

Göreve geldiği andan itibaren gece gündüz fabrikanın geleceği için adeta uyumadan çalışan Bölge Müdürü Karadağ’ın Sivas’ta bulunmasını istemediği eski üst düzey yöneticilerin de yer aldığı bazı isimleri de bu listeye yazacağı tahmin edilirken, Ankaralı olan bir çok ismin ise bu durumu fırsata çevirmek istediği ve Ankara’ya taşınarak gitmek istediği de ifade ediliyor.

Ayrıca Türasaş Sivas’ta makam odalarında veya lojmanlarda oturan bir çok ismin henüz hiç bir şey olmamış gibi yaşamını sürdürdüğü de öğrenilirken, bazı duyarlı isimlerin ise çevresinden boş koli ve kutu istediği de gelen haberler arasında.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]