DOLAR 32,3772 % 0.19
EURO 34,8357 % 0.14
STERLIN 41,3341 % 0.28
FRANG 36,1111 % 0.29
ALTIN 2.407,81 % 0,03
BITCOIN 67.415,00 -0.295

TÜRASAŞ Lojmanları Sivas Belediyesi’ne Tahsis mi Olacak?

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜRASAŞ Lojmanları Sivas Belediyesi’ne Tahsis mi Olacak?

Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek geride kalan 2 aylık görev sürecinde yapılan hizmetleri değerlendirdi. Sivas’a kazandırmayı planladıkları projelerden de bahseden Başkan Uzun, gazetecilerin gündeme dair sorularını da yanıtladı.

TÜRASAŞ Lojmanları Sivas Belediyesi’ne Tahsis mi Olacak?

Başkan Uzun TÜRASAŞ lojmanlarının belediyeye tahsisi ile ilgili konuştu.

Uzun “Demiryolu Lojmanları var biliyorsunuz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 6 Mayıs tarihinde bir yazı yazdım. Burada tam yirmi tane bina var. Her binada dört tane toplam seksen daire var.

Bunların hepsinin tahsisini istedim. Daha önce tahsisi belediyeye yapılmamış. Bunların tahsisini ilk kez biz istedik. Şu an yazı Çevre Şehircilik Bakanlığı’nda. Geçen hafta da Çevre ve Şehircilik Bakanımızla görüştüm. Kendisi de uygun gördü. Yazı geldikten sonraki süre içerisinde burada Sivas’ın sanatı, kültürü ve zanaatını ön plana çıkaracağız. Kadınlarımızın ürettikleri ürünleri satabilecekleri, gençlerimize ait mekânların yer alacağı çok nezih bir proje olacak. Burayı da hızlı tren istasyonumuza entegre edeceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımıza da başladık.

Aynı zamanda hemen kongre binasının arka tarafında biliyorsunuz büyük bir dükkân var. Bununla ilgili de ben ünlü bir tasarımcıyı Sivas’a davet ettim, şu an çalışmalarını yapıyor. Burasını da Kongre Müzesi ile entegre etmeyi planlıyoruz.

Hedefimiz ‘Sivas 1919’ markasıyla burada bir müze kafe açmayı planlıyoruz. Bunun içerisinde ne olacak? Millî mücadele olacak, Cumhuriyet dönemi olacak ve Sivas’ın kültürü olacak. Gelen kişiler Kongre Binasını gezdikten sonra arka tarafta bizim oluşturduğumuz yaklaşık 600 metrekarelik bir alanda hem yemek yiyebilecek hem de bizim oluşturduğumuz müzeyi gezebilecek. Böyle nezih bir ortamı inşallah şehrimize kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

KONU KARADAĞ’I AŞIYOR

Önceki dönem Sivas Belediyesi tarafından projelendirilen demiryolu lojmanlarının tahsisi sürecinde sona gelinirken 31 mart yerel seçimleri nedeniyle belediye el değiştirince lojmanların ne olacağı belirsizliğini koruyor. Bölge Müdürü Atanur Karadağ “bizi aşan bir konu” diyerek soranları yüksek mercilere yönlendirirken lojmanları ise belediyeye vermek istemiyor…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP