DOLAR 32,2079 % 0.12
EURO 34,9997 % -0.01
STERLIN 41,0492 % 0.11
FRANG 35,3280 % 0.08
ALTIN 2.503,53 % 0,02
BITCOIN 69.966,27 -1.881

TÜRASAŞ kurası iptal edildi! Mimar duruma tepki gösterdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜRASAŞ kurası iptal edildi! Mimar duruma tepki gösterdi

6 Mayıs tarihinde “TÜRASAŞ personel alımı noter kurası iptal edilebilir! İşte nedeni…” başlığında yayınladığımız olay gerçekleşti.

TÜRASAŞ kurası iptal edildi! Mimar duruma tepki gösterdi

TÜRASAŞ 57 kişinin belirlendiği noter kurasını iptal etti. Kurayı çeken taşeron firma olan Pozitif Kurumsal Hizmetler Anonim Şirketi yaptığı açıklamada, “TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü bünyesinde taşeron firma olarak yürütmekte olduğumuz genel işçilik ve destek hizmetleri işi kapsamında İŞKUR sistemine yapılan başvurular neticesinde firmamız bünyesinde çalışacak 57 personelin kura çekilişi sistemde yaşanan teknik aksaklıktan dolayı, tüm başvurular kuraya dahil edilememiş ve bu sebepten dolayı kura çekilişi iptal edilmiştir. İşe girecek olan kişilerin kura çekilişi İŞKUR sistemine başvuru yapan mevcut tüm adaylar arasında ilerleyen bir tarihte tekrar yapılacaktır. Saygılarımızla” ifadelerine yer verildi.

KURADAN ÇIKAN MİMAR İSYAN ETTİ

Büyük Sivas WhatsApp hattımız 05558981558’e ulaşan kuradan çıkan mimar “Merhabalar, Ben Betül Nur Halis Türasaş ilk kura çekiminde adı çıkan mimar. Yakın zamanda tekrarlanacak olan kura çekimi ile mağdur olduğumu ayrıca benim gibi diğer alandaki ismi çıkanların da aynı mağduriyeti yaşamasından dolayı bir haber kaynağı olduğunu düşünüyorum. Durum şöyle ki İşkur’dan 1 günlük iş başvurusu açılıyor. Benim gibi 23 mimar bu alanda başvuru yapıyor ve 1 gün sonra başvuru kapanıyor. 23 kişiden noter huzurunda çekilen kuradan benim ismim çıkıyor. Çıktığı gün işe alındığım haberi veriliyor belgelerim isteniyor ve gün içinde götürüp teslim ettiğimde yarın belgelerimin komisyona verileceğini dile getirdiler. 2 gün sonra aradığımda hala belgelerimin komisyonda olduğunu söylediler ve ben de bekleme sürecine girdim. Daha sonra kura çekimini tekrarlanacağını internet haber sitelerinde tesadüfen gördüm ve bu konunun özünü öğrenmek için TÜRASAŞ’tan belgelerimi isteyen kişiyi aradığımda kura çekiminin tekrarlanacağını, mağduriyetim hakkında hiçbir şey yapamayacağımı ayrıca mimar başvurusunda eksik olmadığı halde tekrarlanacağını dile getirdiler ve tersleyerek kapattılar. Daha sonra alımın yapılacağı şirketi aradığımda onlara böyle bir bilgi gelmediği ,bu konuda herhangi bir şey söyleyemeyeceklerini dile getirdiler ve beni geçiştirdiler. Sonrasında işkur üzerinden 24 tane mimar başvurmuş ve Sivas 2. noterini arayıp aldığım bilgilere göre kura çekiminde tam 24 mimarın ismi mevcuttur.
Özetle ilk kurada mimar alanı için herhangi bi teknik aksaklık yoktur. Bu konuda mağduriyet yaşadığımı ve bunun sizin gibi haber yayını yapan kuruluşların yardımı ile çözebileceğine inanaraktan size bildirmek istedim.” dedi.

Firmanın mimar alımında başvuranların tamamı arasında çekilen kurayı iptal edip etmeyeceği merak konusu…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP