REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

TÜRASAŞ Genel Müdürü Yazar’dan Odamıza Ziyaret

TÜRASAŞ Genel Müdürü Yazar’dan Odamıza Ziyaret
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
23 Eylül 2020 - 12:20

TCDD’ye bağlı üç bağlı ortaklığın TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ,TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüklerinin birleştirilmesi sonucu kurulan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar ve beraberindekiler Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti. STSO ziyaretinde oda yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

TÜRASAŞ Genel Müdürü Yazar’dan Odamıza Ziyaret

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren STSO Başkanı Mustafa Eken, üç bağlı ortaklığın birleştirilmesi gündeme geldiği zaman ortaya atılan ‘TÜDEMSAŞ kapatılacak, taşınacak’ yorumlarına karşı böyle bir şeyin asla olmayacağını ifade etmişti.

Eken, “Eskişehir, Sakarya ve Sivas sanayii odası başkanları olarak Sayın Ulaştırma Bakanımızı ve sizleri ziyaret etmiştik. Sizlerle yapmış olduğumuz görüşmede TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ ve TÜLOMSAŞ’la ilgili kapatma, taşıma gibi bir durumun söz konusu olmadığını, aksine bu kurumları daha aktif, daha fazla üreten kurumlar yapacağınızı söylemiştiniz. Sizden aldığımız o günkü enerjiyle bunu Sivas’ta basın toplantısı yaparak kamuoyu ile paylaşmıştık. TÜRAŞAS Sivas Bölge Müdürlüğü memleketimiz ve sanayicimiz için çok önemli bir kurum. Bizler hem oda yönetimi olarak hem de üreten, istihdam sağlayan iş insanları olarak her zaman sizlerin ve Sivas Bölge Müdürlüğümüzün yanında olacağız ” dedi.

TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar ise ziyarette yaptığı konuşmasında üç bağlı ortaklığın birleştirilmesi sonucu TÜRASAŞ’ın kurulduğunu burada amacın TÜRASAŞ’ı bir dünya markası yapmak olduğunu söyledi.

Yazar, ”Hiç kimse TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğümüz ile ilgili kapatılacak, taşınacak gibi yorum ve düşüncelere itibar etmesin. Bu konuda endişe duymasın. Üç bağlı kuruluşun birleştirilmesi ve bir çatı altında toplanması demek güçlerimizi daha aktif kullanmak demektir. İş kapasitemizi ve neticesinde istihdamı artırmak demektir. Ankara’da yaptığınız ilk ziyarette sizlere de bu konuyu arz etmiştim. TÜRASAŞ’ın bölgede ve dünyada demiryolu sektöründe söz sahibi olması için siz iş adamlarımıza, sanayicilerimize ihtiyacımız var” dedi.

Yazar, Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının Sivas’ın en önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getirerek, Sivas TSO ile sürekli irtibatta olacağız. Bugünde sizi bu vesile ile ziyaret ettik” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Eken, Yazar’a hediye takdiminde bulundu.

Ziyarete TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Ersoy ve İrfan İpşir’le birlikte TÜRASAŞ Sivas Bölge Atanur Karadağ katıldı.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]