Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Mustafa Eken: “Bir ve Beraber Olma Zamanı”

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mustafa Eken: “Bir ve Beraber Olma Zamanı”
568
25 Eylül 2018 - 15:47

TSO Başkanı Mustafa Eken, Meclis toplantısında iş dünyasına önemli mesajlar verdi. Eken, “Ekonomik bir savaş var. Bu savaş hepimizi etkiledi. Hiç bir şey gül, gülistanlık değil. Pankartlarla sokağa çıkıp, hükümet istifa desek kime ne faydası var? Şu an birlik ve beraberlik zamanı. Türkiye´nin gelişmesi için daha fazla birliğe ihtiyacımız var” dedi.

Mustafa Eken: “Bir ve Beraber Olma Zamanı”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Daha çok, çalışacağız, üreteceğiz ve tasarruf edeceğiz. Lüks yaşamaktan vazgeçeceğiz. Sabırlı ve Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız” dedi.

TSO Eylül ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Çetin Yıldırım başkanlığında yapılan toplantıda ekonomide yaşanan gelişmeler değerlendirildi. Başkan Eken, iş dünyasına önemli mesajlar verdi.

“İş dünyası olarak yaşanılan ekonomik krizin üstesinden geleceğimize inanıyoruz” diyen Başkan Eken, şunları söyledi:

“Ekonomik bir savaş var. Bu savaş hepimizi etkiledi. Hiç bir şey gül, gülistanlık değil. Pankartlarla sokağa çıkıp, hükümet istifa desek kime ne faydası var? Şu an birlik ve beraberlik zamanı. Türkiye´nin gelişmesi için daha fazla birliğe ihtiyacımız var. Bir tane Türkiye var. Ülkemize sahip çıkamazsak Suriye örneği önümüzde duruyor. Ekonomimize yönelik dışarıdan gelen bu saldırıları da iyi okumamız gerekiyor. Yaşanılan krizin çaresi de özel sektörde. Daha çok, çalışacağız, üreteceğiz ve tasarruf edeceğiz. Lüks yaşamaktan vazgeçeceğiz. İki arabamız, iki evimiz varsa tek düşüreceğiz. Banka faizlerine düşmemiz gerekiyor. Finans sektörünü yöneten bankaların özel sektöründe yanında olması gerekiyor. Krediler her ilin ayrı değerlendirilmesi gerekiyor. Bizler gibi bankalarda kendisine çeki düzen verecek. Firmalarımızın yanında duracak. Firmalarımızın güçlü olmasını istiyoruz. Sabırlı olmamız gerekiyor. İşadamları olarak, hükümetimizden esnaf ve tüccarlarımızı rahatlatacak müjdeli haberler bekliyoruz. Yeni teşvik kapsamında Sivas Demirağ OSB´nin 6. Bölgeye alınmasını artık istemiyoruz, bekliyoruz. Bu konuda ilk görev Milletvekillerimize düşüyor. Çünkü Ankara ayağımızı onlar takip ediyor. Milletvekillerimize, Bakan Yardımcılarımıza, Meclis üyelerimize, STK´larımıza güveniyorum. Ankara´da yatmamız gerekiyorsa yatarız, gelmeyiz. Sivas´a çivi çakılacaksa bunu sağlamak bizim görevimiz. Bu görevi yapacaksak bu koltuklarda oturalım. Bunun içinde yanımda olmanızı ve desteklemenizi bekliyorum.”

NEFES KREDİSİ KULLANDIRILACAK

Başkan Mustafa Eken, üyelerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere hayata geçirilen ‘KOBİ Destek Nefes Kredisi´ başvurularının başladığını söyledi. Eken, “Odamızın imkânları doğrultusunda Nefes Kredisi kullandırılmaya başlanmıştır. Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank aracılığıyla krediler kullanıma sunulacaktır. Daha önceden Odamız aracılığıyla kullandırılan Nefes Kredisi için bankaların uyguladığı blokaj yüzünden bu krediden az sayıda üyemiz yararlanabilecektir. Önümüzdeki günlerde TOBB´dan alacağımız destekle bu sayı artırılacaktır” ifadelerini kullandı. (İrade)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58