DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.100.964 -1.19

Truva Atında Kimler Var?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Truva Atında Kimler Var?

Sivas’ın en büyük sivil toplum örgütü olan “Sivas Ticaret ve Sanayi Odası” seçimleri yaklaşırken yapılan açıklamalarla Sivas’ın gündemi ısınmaya başladı.

Truva Atında Kimler Var?

Mevcut başkan Mustafa Eken’in tekrar adaylığını açıklamasının ardından, Zeki Özdemir’de yaptığı basın açıklamasıyla STSO’da yeni dönem için Yönetim Kurulu Başkan adaylığını açıkladı.

Geçen dönemki seçimlerde, seçimin ilk turunu kazanmasına rağmen Osman Yıldırım’ın listesinden seçilen bazı meclis üyelerinin, seçimin ardından Mustafa Eken tarafına geçmesiyle dengeler değişmiş ve Yönetim Kurulu Başkanlık koltuğuna Mustafa Eken seçilmiş, Meclis Başkanlığına ise Osman Yıldırım’ın listesinden seçime giren Çetin Yıldırım getirilmişti.

Birkaç meclis üyesinin seçimden sonra taraf değiştirmesi ve Eken yönetiminde yer alması şehirde deprem etkisi yaratarak, aylarca Sivas gündemini meşgul etmişti.

Büyük Sivas Haber’de yayınlanan “Ne Mustafa Eken Ne Zeki Özdemir Bende Adayım” başlıklı haberimiz de Sami Arifer’in “Seçilirsek Başkan Olamasak da Meclis Başkanlığını Alırız” haberi okurlarımıza, 2018 yılında yapılan tartışmalı STSO seçimlerini yeniden hatırlattı.

“Edinilen bilgilere göre Arifer ve yakın çevresi tüm gruplara aday çıkarmayacak. Kendi gruplarının yanı sıra 4-5 grupta daha aday çıkaracak olan ekip seçimlerin sonunda başa baş bir durum olursa taraflarla bu sayede pazarlık şansı elde edecek ve en azından meclis başkanlığını bu sayede garantileyecek” ifadesi kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı.

2022 STSO seçimlerinde, koltuklarını pazarlık aracı olarak kullanacak isimlerin kimler olduğu? Bu isimlerin mevcut başkan Mustafa Eken’in mi, yoksa adaylığını açıklayan Zeki Özdemir’in mi listesinde yer alacağı, kamuoyunda merakla bekleniyor.

Büyük Sivas Medya grubu olarak şimdi soruyoruz;

Truva atında kimler yer alacak?” ya da “Truva atı bu sefer boş mu kalacak?”

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP