Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Trafik Magandalarına Geçit Yok! Sivas il Emniyet Müdürlüğü Ne Yapıyor?

Trafik Magandalarına Geçit Yok! Sivas il Emniyet Müdürlüğü Ne Yapıyor?
3863
08 Eylül 2020 - 12:33

Sivas Belediyesi e. Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çınargil şoför koltuğunda oturduğu esnada sosyal medya hesabı facebookta canlı yayın yaparak trafiği tehlikeye soktu.

Trafik Magandalarına Geçit Yok! Sivas il Emniyet Müdürlüğü Ne Yapıyor?

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da otomobille trafiğe çıkarak sokak ve caddelerde kuralları hiçe sayan görüntüleri ortaya çıkan bir sürücü kadın, bir görüntüsünde tek ayağını uzatarak seyrettiği esnada, bir de yanına koyduğu tepsiden araç kullanırken çiğ köfte yedi.

Aynı sürücü kadın çaldığı müziklerle de ellerini direksiyondan çekerek eğlendi. Hem kendi hem de sürücülerin canını tehlikeye atan trafik canavarı, şov uğruna yapmadığını bırakmadı.

Maganda kadın şoföre benzer bir hareket ise Sivaslı Ömer Faruk Çınargil tarafından Sivas’ta gerçekleştirildi.

Çınargil, Facebook’ta “ofcgil” kullanıcı adıyla canlı yayın açarak şoför koltuğunda hem araç kullandı, hemde canlı yayın yaptı.

Şoför koltuğunda yağmurlu havada hem araç kullanıp hemde canlı yayın yapan Ömer Faruk Çınargil hakkında şuana kadar Sivas Emniyeti tarafından işlem yapılıp yapılmadığı bilinmezken araç koltuğunda çiğ köfte yemenin mi yoksa telefonla sosyal medyadan direksiyon başındayken yağmurlu havada üstelik zemin daha da kayganken canlı yayın yapmanın mı daha tehlikeli kabul edildiği merak ediliyor?

KADIN MAGANDA YAKALANDI!

İstanbul’da otomobille trafiğe çıkarak sokak ve caddelerde kuralları hiçe sayan maganda kadının ortaya çıkan görüntüsü üzerine İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre , görüntüleri ortaya çıkan bir sürücü kadın, bir görüntüsünde tek ayağını uzatarak seyrettiği esnada bir de yanına koyduğu tepsiden çiğ köfte yedi. Aynı sürücü kadın çaldığı müziklerle de ellerini direksiyondan çekerek eğlendi. Hem kendi hem de sürücülerin canını tehlikeye atan trafik canavarı, şov uğruna yapmadığını bırakmadı. Üstüne üstlük trafik canavarı sürücü kadın o anları kaydettirip bir de sosyal medyada paylaştı.

YAKALANAN MAGANDAYA CEZA YAZILDI!

Bu görüntüler üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalarda kadın sürücü yakalandı. Ş.A.D. adlı kadın sürücüye “Kamunun rahat ve huzurunu bozacak kişilere zarar verecek keyfi, kasıtlı davranışlarda bulunarak yaya, araç trafik emniyetini ihlal etmek, tehlikeye düşürmek suretiyle tedbirsiz ve saygısızca araç sürmek ” suçundan para cezası yazıldı.

SİVAS EMNİYETİ NEDEN İŞLEM YAPMIYOR?

Görüntüleri izleyenlerin ortak yorumuna göre araçta şoför koltuğunda herhangi bir şey yemenin, elinde telefon ile sosyal medyada canlı yayın yapmaktan daha az tehlikeli olduğu kabul edilirken her şeye rağmen İstanbul Emniyet’inin kadın sürücü hakkında işlem yapması vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

Sivaslıların ortak beklentisi ise Sivas İl Emniyet Müdürlüğü’nün, gerçekleştirdiği eylemin daha tehlikeli olmasına rağmen henüz hakkında işlem yapılıp yapılmadığına dair bilgi bulunmayan Sivas Belediyesi e. Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çınargil hakkında işlem yapması ve kamuoyuna bu konuda bilgi vermesi bekleniyor

Daha önce yayınlanan haberlere rağmen bu konuda Çınargil hakkında Sivas İl Emniyet Müdürlüğü’nün işlem yapıp yapmadığı hususunuda kamuoyuna açıklanması gerekiyor.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]