DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.953.931 0.226

“Hilmi Bilgin’in ismi açıklandığı taktirde teşkilatlarda durum ne olur?”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Hilmi Bilgin’in ismi açıklandığı taktirde teşkilatlarda durum ne olur?”

Şehrin gündemini belirleyen Memleket Meseleleri programında programı takip eden bir izleyicinin “Hilmi Bilgin’in ismi açıklandığı taktirde teşkilatlarda durum ne olur?” sorusunu yöneltmesi sonrasında program moderatörü Kemal Doğan “Aradaki uyumsuzluk nedeniyle seçim döneminde iyi bir çalışma ortamı yakalanamaz…”  ifadelerini kullanırken bu soruyu AK Parti 23. dönem Sivas İl Genel Meclis Üyesi ve Gençlik Kolları İl e. Başkanı Murat Toraman’a yöneltti.

“Hilmi Bilgin’in ismi açıklandığı taktirde teşkilatlarda durum ne olur?”

Murat Toraman bu soruya “Hilmi Bilgin yeniden aday gösterildiğinde teşkilatlarda yeni bir süreç başlayabilir” diyerek şu ifadelere yer verdi;

“Genel Merkez Hilmi Bilgin’i aday gösterirse Bilgin’e göre bir teşkilat dizayn edebilir tabi eğer teşkilat Bilgin’e göre değilse… Veya terse çevireyim,  Hilmi Bilgin bu teşkilatla biz devam etmeyelim diyebilir eğer uyumsuzsa veya bunu genel merkez diyebilir… Örneğin temayül sonucu Hilmi Bilgin açısından müspet çıkmadı diyelim, ama genel merkez Hilmi Bilgin’i aday gösterdi… Siz genel merkezsiniz ne yaparsınız? Yani illa Hilmi Bilgin ben bu teşkilatı istemiyorum demek zorunda değil… Genel merkez, sizin çok işe yaramıyor dediğiniz anket ve temayüllere göre bir çok karar alıyor… Bunları önüne alır, emin olun her bir sonuç, bir konu hakkında bir fikir ve o fikre göre de bir karar verdirir… Buna göre teşkilat değişebilir, devam da edebilir…

Temayülden müspet bir sonuç Hilmi bey açısından çıkmazsa, ki bana göre en azından yarı yarıya müspet çıkacağına inanıyorum, Genel Merkez Hilmi Bilgin’i aday gösterirse, ki bana göre Hilmi Bilgin’in aday gösterilme olasılığı herkesten daha yüksek, Hilmi bey aday gösterildiği anda teşkilatla ilgili yeni bir süreç başlayabilir. Yani bu soruya benim cevabım evet teşkilatlarda değişiklik olabilir şeklinde olur…” dedi.

Gazeteci Cemil Duymaz ise “Hilmi beyin teşkilatla olan sıkıntısı ortada… Teşkilat İsmet beye taraf. Teşkilatın Hilmi beyin adaylığını sindirmesi zor…”

Halil Yavuz Canpolat / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP