SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

TBMM’de Sivaslı Vekiller Binali Yıldırım’ın Yanında

TBMM’de Sivaslı Vekiller Binali Yıldırım’ın Yanında
Bu haber 11 Ocak 2017 - 8:46 'de eklendi

TBMM Genel Kurulu‘nda anayasa değişikliği teklifinin 1. turunda birinci maddesine Genel Kuruldaki gizli oylamaya 484 milletvekili katılırken, oylamada 347 kabul, 132 ret oyu kullanıldı, 2 çekimser, 2 boş ve 1 geçersiz oy çıktı.

Teklifin 1. turunda ikinci maddesine Genel Kuruldaki gizli oylamaya ise 480 milletvekili katıldı. Çıkan oylamada 343 kabul, 133 ret oyu kullanılırken, 1 çekimser, 2 boş ve 1 geçersiz oy çıktı.

AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, M. Habib Soluk ve Selim Dursun ise sürekli olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın yanında oldu. Kimi zaman oy atarken kimi zaman da oy sonrası Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya gelen AK Parti Sivas Milletvekilleri, hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdiler.

TEKLİFİN BİRİNCİ MADDESİ

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda Değişiklik Yapılması Dair Kanun Teklifi’nin birinci maddesine göre, Anayasa’nın “Yargı yetkisi” başlığında değişikliğe gidilecek.

Buna göre, yargı yetkisinin, Türk milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılacağına dair hüküm, “Bağımsız ve tarafsız” mahkemelerce kullanılacağı şeklinde değişecek.

TEKLİFİN İKİNCİ MADDESİ

Teklifin kabul edilen ikinci maddesi ile milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkarılacak.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HABERLERİ

Büyük Sivas Haber


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA