DOLAR 30,9239 % 0.03
EURO 33,4791 % 0.04
STERLIN 39,0789 % 0.07
FRANG 35,1139 % 0.07
ALTIN 2.017,47 % 0,27
BITCOIN 1.629.198 0.846

TBMM’de 6. grup kuruldu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
TBMM’de 6. grup kuruldu!

Gelecek Partisi ve Saadet Partisi TBMM’nin 6. grubu olma konusunda anlaştı.

TBMM’de 6. grup kuruldu!

2 partinin 10’ar milletvekilinden oluşan grup kararı genel başkanlar Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu tarafından duyuruldu.

Ahmet Davutoğlu konuşmasında:

“Seçmen, aslında çok büyük bir oy farkı olmaksızın, güçlü alternatifler görmek arzusunda. 14 Mayıs sonrası karamsar tabloyu dağıtmak, dağınıklık görüntüsünü ortadan kaldırmak ve en önemlisi de iktidarın yanlışlıkları karşısında denetim gücünü artırmak için birçok konuda fedakarlık yaparak önemli bir adım attık. Bu da Saadet-Gelecek ittifakı adı altında yeni bir çalışmayı birlikte yürütme kararlılığıdır.

Görüş ayrılıkları doğaldır. Şu an Türkiye’deki atmosfer bir araya gelmeyi, söz konusu dağınıklığı ortadan kaldırmayı zorunlu kılıyor.

Karamollaoğlu ile birçok görüşme yaptık. Önümüzdeki yerel seçimler de dahil olmak üzere geleceğimizi şekillendirecek önemli bir görev olduğu kanaatiyle bu protokole imza attık. Önümüzdeki hafta ilk grup toplantımızı da birlikte yapacağız ve milletimize mesajlarımızı vereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Karamollaoğlu ise konuşmasında :

“Meclis’te grup oluşturacak milletvekilimiz var. Biz bir araya gelmeyi bir ihtiyaç olarak gördük. Tek tek milletvekillerimiz fikirlerini gündeme getirebilirlerdi ama grup olmadan yapılacak çalışmalar çok zayıf kalıyor. Türkiye sathında teşkilat yapısına sahibi olduğumuz için bizim çatımız altında grup oluşturmaya karar verdik. Meclis’te en ciddi çalışmalar yapan grup bu grup olacak” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP