DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.365,61 0.065

STSO’da TÜBİTAK TEYDEP Destekleri Anlatıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
STSO’da TÜBİTAK TEYDEP Destekleri Anlatıldı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğünde, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Tanıtım Semineri düzenlendi.

STSO’da TÜBİTAK TEYDEP Destekleri Anlatıldı

TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, STSO üyelerinin başvurabileceği destekler ve hibeler hakkında bilgiler verdi.

Programa; Belediye Başkan Vekili Fehmi Taştan, SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, KOSGEB İl Müdürü Bahattin Ünal, ORAN Kalkınma Ajansı Sivas İl Koordinatörü Yunus Emre Şeker ve girişimciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan STSO Başkanı Zeki Özdemir, üyeleri bilgilendirmeye yönelik toplantılar düzenlemeye devam ettiklerini belirterek, “Düzenlediğimiz toplantılarımızın amacı da bir farkındalık oluşturmak ve işletmelerimizin devlet desteklerinden daha fazla yararlanmasını sağlamaktır. İş birliklerinden dolayı TÜBİTAK ve diğer paydaşlara teşekkür ediyor, toplantımızın verimli geçmesini diliyorum” dedi.

Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesi için çaba sarf ettiklerini ifade eden Başkan Özdemir, “burada üretim yaparak savunma sanayimize katkı koyacak firmalarımıza öncelik veriyoruz” dedi. Ayrıca Demiryolu sanayisinin büyümesi için talepte bulunduklarını ve hızlı gelişmelerin yaşandığı vurguladı.

Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini belirten Özdemir, “Dünyada sanayinin yeniden yapılandırıldığı bir ortamda günümüz teknolojisini yakalamak için TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek hocamızdan bizleri bu konuda aydınlatmasını talep ettik ve bu semineri düzenledik” ifadelerine yer verdi.

TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, sunumunda proje destek başvurusu, desteklerin değerlendirilmesi, destek miktarları gibi konularda katılımcılara bilgiler verdi. Sivas’tan daha çok başvuru beklediklerini belirten DR. Selek, “TEYDEB olarak ülkemiz özel sektör kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme ve yenilik faaliyetlerini destekliyoruz. Geçen yıl hibe olarak 2 milyar lira destekte bulunduk. Siz yeter ki proje üretip, bize başvurun, biz desteğe her zaman hazırız” dedi.

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP