DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.244,00 -1.252

Sözcü Gazetesi köşe yazarlarını kovdu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sözcü Gazetesi köşe yazarlarını kovdu!

Sözcü Gazetesi ve Korkusuz Gazetesi’nde büyük işten çıkarma yaşandı. Sözcü Gazetesi kovduğu köşe yazarları ile gündem oldu. Sözcü’den gönderilen isimler arasında geçen hafta FOX TV’de Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Çiğdem Toker de bulunuyor. Sözcü Gazetesi 40 editör ve sayfa sekreterinin de işine son verdi. Kovulan yazarlardan Hüsnü Mahalli ise “Sözcü’den aradıklarını görünce ödüm koptu’ diyerek kovulmasını anlattı.

Sözcü Gazetesi köşe yazarlarını kovdu!

Sözcü ve Korkusuz gazeteleri işten çıkarmalarla gündem olurken, tepki de aldı. Sözcü ve Korkusuz Gazetesi Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan’i kovdu. Sözcü, 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine de son verdi. Sözcü Gazetesi beklenmedik işten çıkarmalara gerekçe olarak ‘ekonomik’ sebepleri gösterdi.

Merdan Yanardağ kovulan isimleri Tele 1’e davet ederken, AK Partili Şamil Tayyar, “Sözcü ve Korkusuz gazeteleri bir grup popüler gazetecinin işine son vermiş. Kim olursa olsun, ekmek paralarıyla sınanmalarını istemeyiz. Geçmiş olsun. Ne var ki sol muhalefette derin çatlak, medyayı içine alarak genişliyor. Çatışma, sanılandan daha büyük gözüküyor” yorumunu yaptı.

Çiğdem Toker : Bana küçülme sebebiyle dediler
Sözcü Gazetesi’nin çok okunan yazarlarından Çiğdem Toker, işine son verildiği haberini twitterdan şu satırlarla duyurdu:
-Sözcü gazetesinde yayımlanan köşe yazılarıma, “küçülme” gerekçesiyle son verildiği bildirildi. Gazete yönetimine ve okurlara bugüne kadarki destekleri için teşekkür ederim.

Sinan Meydan 5 yıldır Sözcü’deydi
Sözcü Gazetesi’nin işine son verdiği Sinan Meydan da twitter hesabından yorumsuz olarak işte çıkarıldığını duyurdu. Sinan Meydan şunları yazdı:
-2017’den beri her pazartesi Sözcü’de yazdığım yazılarıma -ekonomik sıkıntı gerekçe gösterilerek- son verilmiştir. 6 yıl boyunca özgürce yazmamı sağlayan @gazetesozcu’ye, beni ülkenin en çok okunan yazarlarından biri yapan siz değerli okurlarıma çok teşekkür ediyorum.

Hüsnü Mahalli : Ödül koptu
İşten kovulduğunu en ilginç satırlarla duyuran Hüsnü Mahalli oldu. Sözcü Gazetesi’nden telefon gelince ‘ödüm koptu’ diyen Hüsnü Mahalli şunları yazdı:
-Sevgili Dostlar; Az önce SÖZCÜ’nın avukatı arayınca ‘yeni bir dava vardır’ diye ödüm koptu. Meğer gazetedeki yazılarıma son verilmiş. Gazete yönetiminden biri değil de neden avukat… Neyse; Vatana millete hayırlı olsun.

Ahmet Takan’ın vedası
Korkusuz Gazetesi’nde yazan Ahmet Takan da kovulduğunu duyurdu. Ahmet Takan haberi şöyle verdi:
-Değerli takipcilerim; Korkusuz gazetesindeki yazılarıma son verildiğini az önce öğrendim. Bugüne kadarki çok degerli destekleriniz için çok teşekkür ediyorum-internethaber

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

CENKHAN SANDIKCIOĞLU 4 Aralık 2022 / 15:27 Yanıtla

Söz konusu gazetelerin rengi açıkça ortaya kondu. Atatürk Sevdalılarının bu duruma izin vereceği beklenemezdi. Kolaysa Yılmaz Özdil\′i kovsunlar… O zaman tamamen biterler. Kemal kılıçdaroğlu\′nu bir ağabey gibi sevenlerin ve diğerler yalakaların ne olacağını merak etmiyor musunuz.