REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Üniversitemiz Şöyle Uçtu Böyle Kaçtı Haberi Yayınlayamıyoruz! Üzgünüz!

Üniversitemiz Şöyle Uçtu Böyle Kaçtı Haberi Yayınlayamıyoruz! Üzgünüz!
22 Eylül 2020 - 12:21

Cumhuriyet Üniversitesi hakkında her fırsatta idarecileri tarafından olumlu ve ılımlı açıklamalar yapılırken durumun açıkçası pekte iç açıcı olmadığının adeta ispatı niteliğinde bir haber okumaktasınız.

Üniversitemiz Şöyle Uçtu Böyle Kaçtı Haberi Yayınlayamıyoruz! Üzgünüz!

Sivas’ın Kangal ve Divriği ilçelerinde öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayan KYK yurtların kapısına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin tercih edilmemesi nedeniyle kilit vuruldu.

Bu kapsamda Divriği ile birlikte Kangal KYK yurdu da kapatıldı.

Divriği’de Hayırsever Ermaden, Prof. Dr. Mahir Tevrüz ve Önder Ailesi tarafından yaptırılan 2011-2012 öğretim yılında hizmete açılan ve 2 yıl önce de Kredi Yurtlar Kurumu’na devredilen öğrenci yurduna ve Kangal’da bulunan Hasan Yılmaz KYK öğrenci yurtları kapatıldı.

Devletimizin imkanları ile yapılan Divriği’de 250 kişilik modern öğrenci yurdunda geçtiğimiz yıl sadece kız öğrenciler kalırken bu yıl yapılan girişimler sonucunda erkek öğrencilerinde barınma sorunu giderilecekti. Fakat tercih olmaması bütün hesapları alt üst etti.

KYK Genel Müdürlüğünde Divriği yurdunda kalan öğrenci sayısı sadece 6 olarak öngörülünce geçtiğimiz hafta alınan kararla yurdun kapanması ile ilgili ilçeye yazı gönderildi.

Şuan siyasiler, Kangal ve Divriği lobisi yurtların tekrar açılması için gereken girişimleri yapıyor olsa da öğrenci gelmeyen bir ilçe de yurtların açık olmasının da milli servete zarar vereceği düşüncesi hakim…

Her şeye rağmen, her ortam ve şartta tercih edilen üniversiteler arasına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ne zaman girer bilinmez ama kapısını dışarıya açamayan ve meselelere oldukça dar açıdan bakan bir zihniyetin bu konuda başarılı olabileceğine ise Sivaslıların inancı oldukça zayıf.

Her haberimiz gibi bu haberimizi de okuyun ve unutun. Ne de olsa gündem de kalacağı süre sadece 1 HAFTA!

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]