hava Hafif Kar
DOLAR 19,0253 % % 0.09
EURO 20,4035 % % 0.22
GRAM ALTIN 1.211,06 % % 0,12
ÇEYREK A. 1.980,08 % % 0,12
BITCOIN 544.073 % 0.977
SON DAKİKAGoogle News

“Sözleşmemiz Hayırlı Olsun”

Son Güncelleme :

02 Ocak 2020 - 15:34

“Sözleşmemiz Hayırlı Olsun”

Memur- Sen Konfederasyonu’na bağlı BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, Bem-Bir-Sen’in İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ‘nde ki 01.01.2020 / 31.12.2021 dönemini kapsayan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzalaması dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

BEM-BİR-SEN Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi ile İlgili Mesaj Yayımladı

Pakoğlu, “Sivas’ta Sosyal denge tazminatı sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanlığı’nın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğindeki memurların mali durumlarını iyileştirmek adına yetkili sendika olarak yürüttüğü Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi görüşmeleri imza ile sonuçlandı.

Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi görüşmelerini İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde imza ile taçlandıran Sivas Şube Başkanlığı özel idare çalışanlarını sevince boğdu.

İmza törenine Sivas Valisi Salih Ayhan, BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanı Mustafa PAKOĞLU, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal, BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkan Yardımcıları Hamdi Şeker, Bekir Gemici ve İbrahim Turan katıldılar.

Samimi bir ortamda gerçekleşen imza törenlerinde çalışanların sorunları ve çözüm yollarının yanı sıra güncel konular konuşuldu.

Sivas Valiliğinde düzenlenen törende bir konuşma yapan Sivas Valisi Salih Ayhan; “Kanunların gösterdiği şekilde ve özel idaremizin bütçesinin el verdiği çerçevede bir iyileştirmeyi daha önce zaten yapmıştık. Şimdi bizler atmış olduğumuz imzalar ile bunun devamını gerçekleştirdik. Memurlarımızı sevindirdik. Memurlara yapılan zammın motivasyonu yükselteceğini belirten Ayhan, bu zammın Sivas’a hizmet olarak geri döneceğinin altını çizdi.

Sosyal Denge Tazminatı konusunda Bem-Bir- Sen’in yapıcı bir davranış sergilediğini ifade eden Ayhan, sendika yöneticilerine gösterdikleri örnek davranıştan dolayı teşekkür etti.

Öncelikle güler yüz ve samimiyetle bizleri karşılayan ve memurlarımıza katkılarından dolayı Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Mehmet Nebi Kaya, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Hakan Akkaş ve emeği geçen katkı sunan tüm ilgililere teşekkür eden BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Çalıştığımız kurumlarımızı zorda bırakarak sözleşme yapmıyoruz Yaptığımız müzakereler sonucunda sözleşmelerimizi imzalıyor olmaktan dolayı öncelikle mutluluğumu ifade etmek isterim. Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi önemli bir anlaşma. Üyelerimizin özlük haklarını koruma noktasında Valimizle, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizle diyalog halindeyiz. Bu diyalogların en güzelini yaşıyoruz. Her şartta çalışanlarının yanında olan ve desteğini esirgemeyen, çalışanların haklarını her zaman koruyan ve emeğinin karşılığını almasına özen gösteren  tüm yetkililere bu konuda emek veren, kafa yoran tüm arkadaşlarımıza Bem-Bir-Sen ailesi adına en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Personelimizin çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi için gerekenleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Çalışanımıza maddi anlamda destek sağlayacak olan sözleşme ile personelimiz lehine en iyi şartları oluşturduğumuzu ifade etmek isterim.

Pakoğlu, “Sözleşmenin hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Memurları olarak her zaman için Devletimize ve Milletimize hizmet borcumuzun olduğunu biliyoruz, çalışanlarımızın tamamıyla birlikte, milletimize hizmet etmek gibi kutsal bir hedefe odaklanmış büyük, güçlü bir aileyiz.

Birlik, beraberlik, kardeşlik ve şeffaflık içerisinde çalışmalarımızı yürüttüğümüz zaman hiç bir güç büyüyen ve güçlenen Türkiye nin önünde duramayacaktır.

Sayın Valimiz ve Sayın Genel Sekreterimizle birlikte Özel idarede görev yapan memurlarımızın daha huzurlu olabilmeleri, refah seviyelerini artırabilmeleri adına bu Sosyal Denge Sözleşmemizi imzalıyoruz. Biz çalışanlar olarak yapmamız gereken çalışmalarımızı- performansımızı daha da artırarak, hizmetimizi Sultanşehir Sivas’ımıza, Türkiye’mize en güzel şekilde yapmaktır. Görevimiz vatanımıza milletimize aziz hemşerilerimize en güzel şekilde hizmet etmektir. Arkadaşlarımız da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha özverili çalışacaklardır. Bu sözleşmenin hizmet kalitesi olarak geri döneceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sözleşmenin çalışanlara, il özel idaremize ve sendikamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”şeklinde konuştu.

Sözleşme İl Özel İdaresi’nde çalışan 200 memuru kapsıyor. (Bizim Sivas)

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.