Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Kent Meydanında Vatandaşın Önüne Çatıdan Sivri Demir Düştü

Sivas Kent Meydanında Vatandaşın Önüne Çatıdan Sivri Demir Düştü
11.001
11 Temmuz 2019 - 20:08

Büyük Sivas WhatsApp hattı 05558981558’e Sivas’ta yaşanan olaylar ulaştırılmaya devam ediyor. Editörlerimiz tarafından süzgeçten geçirilerek yayınlanan mesajlardan bir tanesi ise bugün yaşandı. Vatandaş önüne düşen sivri demir nedeniyle ölümden 2 sn ile kurtuldu.

Sivas Kent Meydanında Vatandaşın Önüne Çatıdan Sivri Demir Düştü

Vatandaşın mesajı şöyle : “Bugün 10:50 sıralarında Atatürk Çad. PTT Müdürlügü karşısı kaldırım üzerinde yürümekteyken binanın dış cephesinde bulunan yaklaşık 2 metre uzunluğunda 30 cm genişliğindeki ağız kısmı keskin demir parçası önüme düştü. Bir adım kıl payıyla kafamın ikiye bölünmesinden kurtardım.

Binaların ve işyerlerinin dış cephelerinde bulunan reklam tabelaları,korkuluk demirleri vb. dış cephe kaplamalarının zamanla deforme olduğundan hayatı tehlike derecesinde büyük risk taşımaktadır!

Bu nedenle yetkililerin gerekli tedbir ve önerilerin aldirilmasi hususunu bilgilerinize arza ederim. Ayrıca kış mevsiminde xxx Market önünde bulunan kavşaktan Sivas Lisesi istikametine inen cadde sağ kaldırım üzerinde oğlum yürümekteyken önündeki yaşlı adamın önüne çatı kısmından araba üstüne beton parçası düşmüştü. Bu tür olayların yaşandığı görülmektedir.”

Sivas Kent Meydanında yapılan cephe düzenleme çalışmalarıyla ilgilide benzer şekilde ulaştırılan mesajlarında olduğunu belirtip yetkililerin iş ve vatandaş güvenliğine dikkat etmesi bekleniyor.

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com