hava -2° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 19,1609 % % 0.2
EURO 20,8695 % % 0.42
GRAM ALTIN 1.211,79 % % 0,26
ÇEYREK A. 1.981,27 % % 0,32
BITCOIN 28.656,28 % 2.086
SON DAKİKA

Google News

Sivas’tan Yeni Yıl Mesajları

Son Güncelleme :

31 Aralık 2016 - 9:48

Sivas’tan Yeni Yıl Mesajları


Sivas’ın atanmış ve seçilmişleri, yeni yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladılar.

YIL DÖNÜMÜ MESAJLARI

Sivas Valisi Davut Gül;

“Aziz Sivaslılar,

Kültür ve Cumhuriyet Kenti Sivas’ta huzur, güven, birlik-beraberlik içerisinde 2016 yılını geride bırakmaktayız. 2016 yılının son 6 ayında il valisi olarak görev yaptığım Sivas’ta yeni bir yıla, yeni hedeflerle “merhaba” diyecek olmanın heyecanı içerisindeyim.

Renkli kültürel yapısı ve köklü geçmişiyle tarihin her döneminde önemli bir merkez, 4 Eylül Sivas Kongresiyle Cumhuriyet tarihimize umut olan İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınarak layık olduğu gelişmişlik düzeyine ulaşması için kararlılıkla sürdürdüğümüz çalışmalar,  2017 yılında da aralıksız olarak aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. 2016 yılında mevcut kaynakların en verimli şekilde kullanımına yönelik olarak belirlenen önceliklere göre yapılan planlamalar çerçevesinde gerek genel bütçe ve gerekse Özel İdare kaynaklı yatırımlarla tarım, eğitim, sağlık, kültür, spor, madencilik, enerji gibi alanlarda önemli merhaleler kat ettiğimiz görülmektedir.

Gelişme ivmesini yakalama gayreti içinde olan Sivas, Anadolu’da bütün yolların kesiştiği bir noktada olması nedeniyle ulaşım yönünden çok avantajlı bir ildir. Sivas’ta yapılan havalimanı terminali, Ordu-Sivas karayolu kısaltılmış bölünmüş yol ağı ve hızlı tren projesi ekonomimize, sanayimize, tarımsal ve turizm alanında daha ileriye erişmemize neden olacaktır.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Et Entegre Tesisi, Yeni Numune Hastanesi’nin yapımı tamamlanmış, halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yukarı Kızılırmak Kültür ve Doğa Yolu Projesi,  Sivas Şehir Parkı Projesi, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı Projesi ve Kültür Merkezi Projesi 2017 yılı projeleridir.

Şunu büyük bir güvenle ifade etmek isterim ki; Sivas ve Sivaslılar için 2017 yılının her günü, bir önceki gününe göre daha iyi, daha huzurlu ve daha müreffeh olacaktır. Yaşayacağımız her yeni gün “temel kamu hizmetlerinin kaliteli ve kesintisiz verildiği, kırsal ve kentsel altyapıların tamamlandığı, eğitim, kültür ve sanat merkezi kimliğinin ön plana çıktığı, göç veren değil, göç alan, sermaye ihraç eden değil, bölgesel cazibe merkezi olan bir Sivas” olarak belirlediğimiz 2023 hedefine biraz daha yaklaşmamıza vesile olacaktır. Sivas’ta 15 Temmuz’da gösterilen birliktelik ve milli irade geleceğin Sivas’ını tesis etme bakımından sağlam bir temel oluşturulduğu gerçeği, gücümüze güç katacaktır. Ayrıca İlimiz dışında yaşayan Sivaslı hemşehrilerimizin de destek olacaklarını ümit ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinin başında gelen huzur kenti Sivas’ımızda, daha güzel günlerde yaşamak ümidiyle yeni yılın tüm Sivaslı hemşehrilerime, Sivas dışında yaşayan tüm Sivaslılara, kamu görevlilerine, basın mensuplarına, sağlık, huzur, mutluluk ve güven getirmesini, birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesini temenni ediyor, selam ve saygılar sunuyorum.”

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın;

“2016 yılını geride bırakıp 2017’ye merhaba dediğimiz şu günlerde, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da bir yılbaşı mesajı yayınlayarak yeni yılın huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni etti.

Başkan Aydın; “2016 yılının son günlerindeyiz. 2016 gerek ülkemiz için gerekse dünya için zor bir yıl olduğu kanaatindeyim. Özellikle 15 Temmuz sürecinin yaşanması ülke tarihi adına bir milat oldu. Öyle ki, sadece bir kalkışma değil, bir işgal harekâtıydı. Milletimiz sağduyusuyla kırk yıllık, elli yıllık geçmişe dayanan bu planı bir gecede bertaraf etti. Elbette bunun yansımaları gerek ülkemizin güvenliğine, gerekse ekonomisine ciddi şekilde olumsuz etkileri oldu. Bunlara rağmen Türkiye 2016 yılı içerinde çok büyük projelere de imza attı.

Özellikle birkaç tanesini sayacak olursak; Avrasya Tüneli iki kıtayı birbirine 2016 yılı içerinde bağladı, yine 3. Köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü bu yıl içerinde kullanıma açıldı. Orhan Gazi Köprüsü gene bu yıl içerinde hizmete girdi. Sivas için de önemli olan Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan Zigana Tüneli yakın zaman da hizmete girdi. Ülkemizde bu gelişmeler olurken, şehrimizde de önemli hizmetlere imza attık 2016 yılı içerisinde…

Özellikle Sivas’ın en büyük projelerinden birisi olan tünel projemizin inşaatına başladık, alt geçitler inşa ettik. 17 mahallemizin komple alt yapısını ve üst yapısını yeniledik. Kızılırmak Projesi’nin startını verdik ve gene dar gelirli vatandaşlarımızın özellikle beklentisi olan Vefa Konutları’nın temellerini attık. Sivas’ta parklar, bahçeler, yollar, alt yapılar ve üst yapılarla ilgili çok önemli hizmetlerin gerçekleştiği bir yıl oldu.

2016 sadece Türkiye için değil; dünya için de birçok sıkıntıların yaşandığı bir yıl oldu diyebiliriz. Özellikle Suriye, Halep, Irak’ta yaşananlar bütün insanların yüreğini burktu. Orada kış döneminde çocukların adeta enkazların altından çıkarılması, gençlerin, kadınların, erkeklerin büyük bir sıkıntıya düşmesi, 2016 yılının belki geçmişte en çok hatırlanacak manzaraları diye düşünüyorum.

2017 yılı inşallah gerek dünya da, gerekse ülkemizde insanların gözyaşlarının aktığı değil, gülümsediği yıllar olacaktır. Annelerin ağlamadığı yıllar olacaktır, çocukların enkaz altından çıktığı değil, çocuk oyun alanlarında oynadığı yıllar olacağını umut ediyorum. 2017 Türkiye’de inşallah birlik ve beraberliğin pekiştiği, terörün tamamen bittiği bir yıl olacaktır diye düşünüyorum.

Sivas için inşallah 2017 yılı hizmetlerin yoğunlaştığı bir yıl olacak temennisi ile bütün hemşerilerimizin 2017 yılında; huzur içerisinde, barış içerinde ve sağlık içerisinde yaşamalarını temenni ediyor, hepsine saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin:

“2016 Yılı acısıyla tatlısıyla geride kaldı. Ülkemiz on yedi çeyrektir kalkınmaya devam etmekte idi, bu bütün dünyanın dikkatini çekiyordu. Özellikle Türkiye üzerinde emelleri olan dış güçler ve onların içerideki maşaları bunu engellemek için büyük bir harekat yaptılar ve 15 Temmuz’da Türk milletine Türk devletine kast etmek suretiyle bir darbe girişiminde bulundular. Bu darbe girişiminde Yunan işgali sırasında bile bombalanmamış Türkiye Büyük Millet Meclisini bombaladılar caddelerimizi, sokaklarımızı, meydanlarımızı bombaladılar. 249 tane vatan evladını şehit ettiler, 2 bin 200’e yakın vatan evladımızı yaraladılar ve ülkeyi belli yerlerde ciddi anlamda yaşanmaz hale getirdiler. Ancak milletimizin meydanlara koşması, sokaklara, caddelere çıkması, tankların önüne kendini atması, bombalara siper olması sayesinde bu hain darbe girişimi milletçe başta da Başbakanımız Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün yetkililerce göğüslendi ve darbe püskürtüldü. Bu Türk Milletinin ne kadar güçlü olduğunu birlik beraberlik içerisinde olduğunda yapamayacağı hiç birşey olmadığını göstermekte. Onun için ben tekrar 15 Temmuz da hayatını kaybeden bütün Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum, hepsini şükranla minnetle anıyorum. 15 Temmuz sonrasında bu hain terör örgütüyle ilgili bir temizlik harekatı başladı. Ciddi anlamda 40 yıldır devletin kılcal damarlarına kadar sızmış gizlenmiş kendini ortaya çıkarmamış darbe olduğunda ortaya çıkarmış görevliler var bunların devletten temizlenmesi esas, zira devletten temizlenmediği takdirde bu örgütün ve onların yabancı bağlantılarının yaptıramayacakları bir iş yok zira bunlar gözü dönmüş insanlar, nitekim Rusya’nın Ankara Büyük Elçisinin suikaste uğramasında bunu gördük. Halen devlet görevinde olan bir polis memuru onu korumak yerine Rus Büyük Elçisine suikast düzenlemek onu öldürmek suretiyle Türkiye ile Rusya’yı birbirine düşürmek hatta olmadı 3. dünya savaşını çıkarmak üzere böyle bir hain eyleme karıştı. Bir Polis Memurunun Rus Büyük Elçisini öldürmesinde ne gibi bir menfaat olabilir, ne faydası olabilir.. zira kendisi de öleceğini biliyor ve nitekim öldü, kurtulma şansı zayıf öyle bir çatışmada.Dolayısıyla bunu bile bile bunu yapıyorsa, bu yaptırılıyorsa Türkiye üzerindeki hain emeller devam ediyor ve haainler hala ortalıkta geziyor demektir. onun için millet olarak uyanık olmaya devam etmeliyiz bu mücadeleyi kararlılıkla sürdürmeliyiz. ” ifadelerini kullandı.

Şahin mesajının devamında şunları kaydetti.

”2016 Yılında aynı şekilde PKK ile çok etkin bir mücadele yapıldı. Musaybin’de, Silopi’de, İdil’de, Yüksekova’da, Dağlıca’da her tarafta büyük bir mücadele örneği verildi ve şehirlerimiz PKK’dan büyük oranda temizlendi. Kış üslenmesine engel olundu, 9 binden fazla PKK’lı etkisiz hale getirildi. Dolayısıyla bu mücadeleye devam ederek PKK yı ülke gündeminden mümkün olduğu kadar çıkarmamız gerekiyor.Diğer taraftan PKK yı destekleyen PYD, güney sınırlarımız boyunca kendisine bir otonom bölge kurmak istiyordu, buna da Türk ordusu müdahale etti ve Cerablus’tan Kuzey Suriye’ye girmek suretiyle Özgür Suriye Ordusu ile birlikte El-Bab’a kadar yürüdü. Daha sonra Menbiç ve diğer yerlerde aynı şekilde özgürleşecek ve PKK’nın, onun bağlantılarının Türkiye üzerindeki emellerine fırsat verilmeyecek. DAİŞ’te bu şekliyle topraklarımızdan ötelendi ve DAİŞle ilgilide mücadelemiz son hızla devam ediyor. 2016 Yılı bu şekilde mücadelelerle geçerken yine ekonomimiz büyümeye devam etti. 2017 Yılında bu mücadelelerin neticelenmesini bekliyoruz, arzu ediyoruz, bunun için gayret gösteriyoruz ve güvenlik güçlerimize Allah güç derman versin diyoruz. Kalkınmamız 2017 Yılında da devam edecek hem eğitimde, hem sağlıkta, hem sporda, hem ekonomide, hem savunma sanayide kalkınmaya hep beraber devam edeceğiz. Dünya devletlerinin bütün engellemelerine rağmen Türkiye büyüyecek, güçlenecek ve hak ettiği yeri alacaktır.

2017 Yılının Milletimize ve tüm insanlığa huzur barış ve sevgi getirmesini diliyorum, şuanda ki kanın gözyaşının durarak bütün ülkelerin bütün insanlığın refah içerisinde huzurlu bir yıl geçirmesini temenni ediyorum.” dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya:

“2016 yılı, ülkemizde ve yakın coğrafyamızda yaşanan üzücü hadiseler nedeniyle buruk geçti. Ne acı bir yıl, ne elem verici bir yıldır ki, ihanet şebekelerinin, terör örgütlerinin en adî saldırılarına şahitlik etti.

FETÖ’sü, PKK’sı, DAEŞ’i bir oldular ve bu aziz milleti yok etmeye, bu cennet vatanı bölmeye, parçalamaya çalıştılar. Ama şükürler olsun ki! Allah’ın yardımı ve aziz milletimizin dirayeti ve feraseti ile bu şer cephelerine ve onları maşa olarak kullanan, karanlık güçlere gereken cevap gür bir seda ile verildi. Bir olduk, iri olduk, diri olduk. 78 milyon tek yürek olduk ve tıpkı Çanakkale’de, tıpkı İstiklal Harbi’nde, tıpkı Dumlupınar’da olduğu gibi ‘Milli Mücadele’ ruhu ile kenetlendik, kucaklaştık ve kardeşlik hukuku içerisinde bu sıkıntılı süreci aşmasını bildik.

Bu millet! müstemleke olmayacağını, vatanından, bayrağından ve hürriyetinden asla ama asla vazgeçmeyeceğini; komploların, kumpasların, tuzakların, ahlak dışı darbe girişimlerinin milletin iradesine yön veremeyeceğini herkese göstermiş oldu.

Şüphesiz, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır.

İnanıyorum ki, yaşadığımız bu zor günlerin akabinde güzel günler bizim olacak. İnşallah, daha güçlü bir demokrasiyle, daha güçlü bir milli iradeyle; artık mevcut sorunlarımızı çok daha kararlı şekilde çözecek, istikbalin daha da aydınlık olmasını temin edeceğiz.

Bu aziz millet, birlik içinde olduğu müddetçe, önüne koyduğu her hedefe mutlaka ve mutlaka ulaşacaktır. Tarihimiz, bunun güzel örnekleriyle doludur.

Bizlerde bu kutlu yürüyüşün birer neferleri olarak, Sivas İl Özel İdaresi ailesi olarak; umudumuzun, heyecanımızın, millet mefkûremizin ve kardeşliğimizin hiç kimse, hiç bir güç tarafından zedelenmesine izin vermeyeceğiz. Ekonomimize, demokrasimize, içerde huzurumuza, refahımıza bir nebze katkı sunmak adına birbirimizi daha çok seveceğiz, birbirimize daha çok saygı duyacağız, vatanımızı daha çok seveceğiz, devletimize daha da güven duyacağız. Daha çok çalışacak, daha çok üreteceğiz. Başarılı çalışmalarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Özelde Sivas için genelde ise Türkiye için, tüm gücümüzü ülkemizin kalkınmasına, milletimizin yükselmesine seferber edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2017 yılının, ülkemiz, milletimiz, şehrimiz ve tüm insanlık için hayırlı, bereketli, huzurlu, sağlık ve esenlik dolu olmasını; İdaremiz için de güzellikleri, mutlulukları ve başarıları ile unutmayacağımız bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Ailenizle, sevdiklerinizle, huzurlu, barış, sıhhat ve afiyet içinde bir yıl geçirmenizi temenni ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Yeni Yılınız Kutlu Olsun.”

Büyük Sivas HaberYORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.