Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas’tan Bir Genel Başkan Daha

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas’tan Bir Genel Başkan Daha
572
24 Ekim 2016 - 18:54

Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulunun verdiğe karar doğrultusunda, partinin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu olduğunu açıklandı.

SP, Yüksek İstişare Kurulu (YİK) 6.olağan büyük kongre öncesi nihai değerlendirme yapmak üzere bir araya geldi. Toplantıda 30 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan 6.Olağan Büyük Kongre’ye tek liste ile gidilmesi kararı alınırken, toplantıya ise YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Recai Kutan, Şevket Kazan, Ahmet Tekdal, Yasin Hatipoğlu, Temel Karamollaoğlu ve Mustafa Kamalak katıldı.

Bu kapsamda, bugün kongre münasebetiyle bir araya gelen SP Yüksek İstişare Kurulu, almış oldukları kararı resmi web sitelerinde yayınladı.

Kararda şu ifadeler yer alıyor:

“1)   21 Ekim Cuma günü yaptığı toplantıda 6.Olağan Büyük Kongreye tek liste ile girilmesi kararını almıştı.

2)   Öncelikle 5 yıldan beri partimiz genel başkanlığını yürüten Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Kamalak beyefendiye camiamız ve milletimiz adına teşekkür etmeyi önemli bir görev ve vecibe saymaktadır.

3)    Kurulumuzca, yapılacak kongreye yeni bir genel başkan adayı ile gidilmesi uygun görülmüştür. Bu sebepten dolayı Büyük Kongremiz; yeni bir Genel Başkan, Genel İdare Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerini seçme görevini sahip olduğu yüksek şuur ve sadakatle ifa edecektir. Büyük Kongremizin men­suplarının bu görevleri milletimiz için en başarılı bir şekilde yerine geti­receğinden emin bulunuyoruz.

4)    Yüksek İstişare Kurulumuz yapılan geniş istişarelerden sonra bugün yaptığı toplantıda da:

Saadet Partisi’nin en kısa zamanda en büyük parti olmasını temin için gereken bütün “Çelikleşme” ve “Yeni Hamle” çalışmalarını planlı ve programlı bir şekilde yapmak hususlarında elinden gelen gayreti göste­receği inancıyla yeni Genel Başkan olarak, Genel Baş­kan Yardımcısı Temel KARAMOLLAOĞLU beyin uygun olacağını kararlaştırmıştır.

Bu kararımızı, muhterem parti mensuplarımıza ve kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

SİVAS’TAN BİR YENİ GENEL BAŞKAN DAHA

Sivas, Temel Karamollaoğlu’nun Genel Başkanlığa geçmesinin ardından, Büyük Birlik Partisi ve Türkiye Partisinin ardından Saadet Partisinde de yeni bir Genel Başkanına daha sahip oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58