Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta Parkomatlar Kalkabilir!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas’ta Parkomatlar Kalkabilir!
1 Kişi Okuyor
28 Kasım 2016 - 10:58

Geçtiğimiz yıl Burdur’da, belediyenin bazı caddelerin otopark ücreti almasına karşı açılan davada Danıştay, uygulamanın iptal edilmesine hükmettiği basına yansımıştı.

Cadde ve sokakların belediyeler tarafından ücretli otopark ilan edilerek kiraya verilmesini yargıya taşıyan Burdur Tüketicileri Koruma Derneği’ni haklı bulan Danıştay, “yolların amacına uygun olarak kullanılmasını olumsuz yönde etkileyeceği” gerekçesiyle düzenlemeyi iptal etmişti.

SİVAS’TA DA UYGULAMANIN İPTAL EDİLMESİ BEKLENİYOR

Sivas Belediyesi geçtiğimiz yıllarda kent merkezinde bulunan birçok cadde ve sokakları ücretli otoparka çevirmek için ihaleye çıkarak kiraya vermişti. Geçtiğimiz yıllarda başlayan uygulamada saatlik ücreti 1 lira olan otopark alanları, bu yıl itibariyle de yüzde 100 zam gelerek 2 liraya yükseldi.

Birçok vatandaş tarafından otopark alanlarına ve yapılan zam kararına tepki konulsa da, herhangi bir sonuca ulaşmamıştı.

Sivaslı vatandaşlar, otopark ücretlerinin çok yüksek olduğu ve otopark alanlarının kısıtlı olduğu ilimizde bu uygulamanın kaldırılarak ücretsiz bir şekilde yararlanılması gerektiğini söylüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 65
  • Hayır Aday Olmamalı --> 234
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558