SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta Parkomatlar Kalkabilir!

Sivas’ta Parkomatlar Kalkabilir!
Bu haber 28 Kasım 2016 - 10:58 'de eklendi

Geçtiğimiz yıl Burdur’da, belediyenin bazı caddelerin otopark ücreti almasına karşı açılan davada Danıştay, uygulamanın iptal edilmesine hükmettiği basına yansımıştı.

Cadde ve sokakların belediyeler tarafından ücretli otopark ilan edilerek kiraya verilmesini yargıya taşıyan Burdur Tüketicileri Koruma Derneği’ni haklı bulan Danıştay, “yolların amacına uygun olarak kullanılmasını olumsuz yönde etkileyeceği” gerekçesiyle düzenlemeyi iptal etmişti.

SİVAS’TA DA UYGULAMANIN İPTAL EDİLMESİ BEKLENİYOR

Sivas Belediyesi geçtiğimiz yıllarda kent merkezinde bulunan birçok cadde ve sokakları ücretli otoparka çevirmek için ihaleye çıkarak kiraya vermişti. Geçtiğimiz yıllarda başlayan uygulamada saatlik ücreti 1 lira olan otopark alanları, bu yıl itibariyle de yüzde 100 zam gelerek 2 liraya yükseldi.

Birçok vatandaş tarafından otopark alanlarına ve yapılan zam kararına tepki konulsa da, herhangi bir sonuca ulaşmamıştı.

Sivaslı vatandaşlar, otopark ücretlerinin çok yüksek olduğu ve otopark alanlarının kısıtlı olduğu ilimizde bu uygulamanın kaldırılarak ücretsiz bir şekilde yararlanılması gerektiğini söylüyor.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA