Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Tunceli’de Var da Sivas’ta Niye Yok!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tunceli’de Var da Sivas’ta Niye Yok!
3 Kişi Okuyor
07 Ağustos 2018 - 19:05

Sivas’ta vatandaşlar üstü kapalı durakları bile zor buluyor. Sivaslılar neredeyse yazın sıcak, kışın yağmurda otobüs bekliyor.

Tunceli’de Var da Sivas’ta Niye Yok!

Türkiye’nin önemli kentlerinden birinde “eziyet” çekilirken, düne kadar terörün kol gezdiği Tunceli’de ise klimalı duraklar hizmete sunuldu Klimalı otobüs duraklarında yazın sıcaktan, kışın soğuktan korunarak yolculuk yapan Antalya, Ankara, Adana, Balıkesir, Burdur, Gümüşhane ve Çorumlular’a Tuncelililer de eklendi. Tunceli Belediyesi, halkın yazın sıcaktan rahatsız olmaması, kışın da soğuktan etkilenmemesi için klimalı durakları hizmete açtı. En işlek caddelere kurulan klimalı duraklarda kitap okuma seçeneği bile sunuldu. Bu kentlerde yaşayanlar, klimalı durak konforu yaşarken, Türkiye’nin önemli kentlerinden Sivas’ta ise halk 30 dereceyi aşan sıcaklarda açık duraklarda bekliyor.

KÜTÜPHANESİ BİLE VAR

Tunceli’de Vali Tuncay Sonel, Belediye Başkanı olarak görevlendirildikten sonra birçok projeyi hayata geçirdi. Şimdi de Tunceliler için, klimalı durakları hizmete sundu. Sonel, “Gerek yaz gerekse kış aylarında, vatandaşlarımızın otobüs beklerken hava koşullarından etkilenmemesi için ‘Modern, Klimalı Duraklar’ projesini hayata geçirdik. Kapalı olan duraklarımız klima ve kitaplıktan oluşuyor. Vatandaşlarımız beklerken kitap okuyarak vakit geçirebilir. Modern, klimalı duraklarımızın sayısının arttırılması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

BÜTÇESİ 40 MİLYON TL

Antalya, Ankara, Adana, Balıkesir, Burdur, Gümüşhane ve Çorum gibi klimalı duraklara sahip olan illere 83 bin nüfuslu Tunceli de eklenirken 625 bin nüfuslu Sivas ise yerinde sayıyor. 2017 bütçesi 40 milyon lira olan Tunceli’de bu hizmet sunulurken, 2018 tahmini bütçesi 517 milyon lirayı bulan Sivas’ta klimalı durak sisteminin hayata geçirilememesi Sivaslıların tepkisini çekiyor. Her ortamda yaptıklarıyla övünen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivaslıların bu konudaki taleplerine sırt çeviriyor. Mevcut durakların yazın sıcaktan, kışın da soğuktan korumadığını belirten Sivaslıların, “Sivas’ın parası mı yok? Belediye Başkanı övünmeyi bıraksın da Tunceli’deki gibi hizmet sunsun” dedi.

Haber / Buğra Özdal

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 64
  • Hayır Aday Olmamalı --> 232
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558