DOLAR 31,1191 % 0.25
EURO 33,7916 % 0.49
STERLIN 39,4992 % 0.3
FRANG 35,3305 % 0.27
ALTIN 2.030,38 % -0,11
BITCOIN 1.700.999 4.469

Sivas’ta kaybolan 15 yaşındaki kızın dayısı Büyük Sivas’a konuştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta kaybolan 15 yaşındaki kızın dayısı Büyük Sivas’a konuştu

Sivas’ta 112’yi arayan kız çocuğu, kaybolduğu ve çok üşüdüğünü belirterek ihbarda bulundu. Akşam saatlerinde gelen ihbar üzerine ekipler 15 yaşındaki kız çocuğunu ormanlık alanda aramaya başladı.

Fatmanur Akkişi/Özel Haber

Sivas’ta kaybolan 15 yaşındaki kızın dayısı Büyük Sivas’a konuştu

Kayıp Esra’nın dayısı Büyük Sivas Haber’e konuşarak;
“Esra’nın ailesi Yıldızeli İlçesi İğnebeyi Köyünde oturuyor. Sabah saatlerinde Esra kuzeniyle birlikte merkeze gelmiş. Esra kuzenine, ‘Sen otur ben geliyorum deyip terziye gidiyorum diye çıkmış. Daha sonra uzun süre kuzeni haber alamamış.

Esra otostop çekerek Cumhuriyet Üniversitesi’ne gelmiş. Otostopla geldiği kişilere de ‘Annem böbrek hastası, hastaneye gitmem gerek diyerek binip ‘ O şekilde hastaneye kadar gelmiş. Orada bir kişinin telefonun bir yeri arayacağım diyerekten istemiş fakat Esra’nın kendi telefonu da var. Telefon istediği şahıs telefonunu vermiş . Ekipler telefon istediği adama ulaşmış. Esra’nın telefonunu kullandığı şahıs hastanede hizmetliymiş.
Hizmetli adamda kızın şüpheli davrandığını hissetmiş. Esra bunu anlayınca hastaneden de kaçmış. Hastaneden de kaçtıktan sonra otostop mu çekiyor bir araca biniyor? Bunu net olarak bilmiyoruz.

Bize mesaj atıyor. Biz arıyoruz ama telefona bakmıyor. Konuşmuyor yalnız mesaj yazıyor. Mesajda, ‘Ben ağaçlık bir bölgedeyim, dağlık bir bölgedeyim, Neresi olduğunu bilmiyorum, kayboldum, donuyorum, korkuyorum, köpekler havlıyor.’ gibisinden bize mesaj atıyor. Bizde Whatsapp’tan konum at dedik. Konum atmayı bilmediğinden atamadı. Bir türlü irtibat kuramıyoruz. Bu şekilde akşam saat 19.00’a kadar mesaj attı. Akşam 19’da da bizim aklımıza gelen ilk yer Gardaşlar Tepesi oldu. Biz çıktık aradık bulamadık. AFAD, jandarma, polis hepsi çıktı aradı. Şu anda faili meçhul aramaya devam ediyoruz.

Babasının haberi var. Babası annesine daha haber veremedi. Esra’nın 2 kardeşi daha var. Merkezde Enes isimin de bir çocukla görüştüğü söyleniyor. Onu da polisler getirdi sorgu için. Esra Enes’e telefonla haber etmiş, Enes’te ‘Ben gelip almam seni üniversiteden’ demiş. Çocukta korkmuş belli ki. Şu anda olaylarda bir gelişme yok. Telefonu da kapalı şimdi saat 7 ye kadar açıktı sonra kapandı bir daha iz yok. Ne olduğu belli değil daha.” Açıklamalarında bulundu.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP